$
בורסת ת"א

פסגות בהמלצת קנייה לפז: רבעון כזה קשה לא יחזור

בית ההשקעות העניק למניית חברת האנרגיה המלצת תשואת יתר ומחיר יעד של 430 שקל - היום ננעלה מניית פז במחיר של 329 שקל; מגזר האנרגיה נפגע משמעותית ממשבר הקורונה, אך בפסגות לוקחים בחשבון את הפעילויות הנוספות של החברה ואת מכירת בית הזיקוק ההפסדי

גולן חזני 17:3419.08.20

בית ההשקעות פסגות מעניק למניית פז נפט המלצת קניה ותשואת יתר, וכן מחיר יעד של 430 שקל. 

 

חברת האנרגיה פירסמה היום (ד') דוחות רבעוניים שהראו נפילה חדה בהכנסות ומעבר להפסד בשורה התחתונה, אך האנליסט נועם פינקו מפסגות טוען כי הרע מכל כבר מאחורי החברה, וגם אחרי העליות האחרונות היא נסחרת במחיר נמוך ב-30% מערכה. מניית פז נחלשה היום ב-0.7% בבורסה וננעלה במחיר של 329 שקל שמשקף לחברה שווי שוק של 3.29 מיליארד שקל. 

תחנת דלק של פז תחנת דלק של פז צילום: עמית שאבי

 

בפסגות ציינו כי מגזר האנרגיה היה בין הנפגעים המשמעותיים ממשבר הקורונה, בין היתר כשבחודשים מרץ ואפריל חלה ירידה חדה בתנועה בכבישים, שהתאוששה במאי.

 

פינקו ציין בהמלצתו את המגעים למכירת בית הזיקוק, כשלפי פז נפט יש מספר מתעניינים. השבוע חשף כלכליסט כי חברת שפיר הנדסה נמצאת בראש המתעניינים ברכישת בית הזיקוק, ששוויו בספרי פז 805 מיליון דולר.

 

פינקו התייחס גם לרכישת רשת סופר יודה על ידי פז, והסינרגיה עם רשת חנויות הנוחות ילו (Yelloe), ואמר כי "החברה ממשיכה בנוסף לקדם את התוכנית שלה למיצוי ומימוש הנדל"ן שבבעלותה".

 

לפי האנליסט, רבעון כזה לא צפוי לחזור אלא אם תהיה הידרדרות משמעותית נוספת במגפת הקורונה. בטווח הבינוני והארוך ובהנחה של חזרה לשגרה פז נסחרת במחיר זול ומימוש בית הזיקוק גם צפוי לתרום למחיר המניה, אמר פינקו.

 

פז סיכמה את הרבעון עם הפסד של 4 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 49 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019. בית הזיקוק עצמו הפסיד ברבעון 70 מיליון שקל. פינקו ציין כי בסביבת המרווחים הנוכחית יתקשה בית הזיקוק לחזור לרווחיות. ההכנסות של פז צנחו ברבעון ב-60.6% ל-1.36 מיליארד שקל לעומת 3.45 מיליארד שקל ברבעון המקביל.

x