$
שווקי חו"ל

ההנפקה חוזרת לשולחן: Airbnb תגיש תשקיף ראשוני עד סוף החודש

לפי דיווח בוול סטריט, החברה מתכוונת לצאת להנפקה בניו יורק עד סוף השנה; Airbnb תכננה במקור להירשם למסחר במהלך המחצית הראשונה של 2020 אך משבר הקורונה עצר את התוכנית - במקום זאת נאלצה לצאת להתייעלות ולפטר 1,900 מעובדיה

שירות כלכליסט 22:0711.08.20
לאחר שהקורונה ביטלה את תוכניות ההנפקה המוקדמות, Airbnb צפויה להחזיר את התוכנית לשולחן: לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, החברה מתכוונת להגיש בהמשך החודש תשקיף ראשוני וחשאי לרשות לני"ע האמריקאית (SEC).

 

החברה המפעילה את אתר התיווך בין משכירי לשוכרי דירות תכננה במקור לצאת להנפקה במהלך המחצית הראשונה, אך נאלצה בסופו של דבר לא רק להקפיא את התוכניות, אלא גם לצאת למהלך פיטורים נרחב. לפי הדיווח הערב, ב-Airbnb מתכוונים לבצע את ההנפקה בפועל עד לסוף השנה או בתחילת 2021.

 

 

 

בתחילת חודש מאי הודיעה החברה על מהלך התייעלות שכולל פיטורי 1,900 עובדים, כ-25% מכוח העבודה שלה. במסגרת הודעת ההתייעלות אמר המנכ"ל בריאן צ'סקי כי ההכנסות הצפויות ב-2020 יהיו פחות מחצי מאלה של 2019.

 

"אנו עומדים מול התקופה הקשה ביותר בתקופת חיינו, העסק של Airbnb חטף מכה קשה, נסיעות בעולם החדש יהיו שונות ואנחנו צריכים להתפתח בהתאם", אמר אז צ'סקי. במסגרת התוכנית שהציגה Airbnb בשעתו, הוקפאו פרויקטים משותפים עם בתי מלון ועודכנו הסכמים בחטיבת התחבורה.

x