שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דיסקונט השקעות בוחנת חלוקת דיבידנד של כ־100 מיליון שקל

מדובר בחלק קטן מהתמורה שקיבלה החברה עבור מכירת 26% מניות שופרסל. דסק"ש מכרה את המניות בשבוע שעבר לשורה של גופים מוסדיים תמורת כ־1.45 מיליארד שקל

גולן חזני 07:2627.07.20

דיסקונט השקעותשבשליטת אדוארדו אלשטיין צפויה להחליט השבוע על חלוקת דיבידנד של 120-80 מיליון שקל.

 

 

 

מה דעתך על מניית דיסקונט השקעות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מדובר בחלק קטן מהתמורה שקיבלה החברה עבור מכירת 26% מניות שופרסל. דסק"ש מכרה את המניות בשבוע שעבר לשורה של גופים מוסדיים תמורת כ־1.45 מיליארד שקל.

 

חברת דולפין של אלשטיין מחזיקה ב־82% ממניות דסק"ש, מתוכן 68% משועבדות למחזיקי סדרה אג"ח י"ד של אי.די.בי פתוח. לפיכך הדיבידנד, אם יחולק, ישועבד במרביתו להם. 14% נוספים מהדיבידנד יועברו לדולפין, ואת יתר 18% יקבל הציבור. השווי של דסק"ש עלה בעקבות מכירת המניות לאותם גופים מוסדיים והיא נסחרת בשווי שוק של 671 מיליון שקל נכון לתום יום המסחר אתמול.

 

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: איתן שגב

 

אלשטיין מצוי במגעים להסדר חוב עם מחזיקי שלוש סדרות אג"ח באי.די.בי פתוח, על חוב שמסתכם ב־2 מיליארד שקל. אולם, הדאגה המרכזית שלו כרגע היא הצלת דסק"ש, שמשועבדת לסדרה י"ד. לכן זוהי הסדרה היחידה שלה הוא מציע הזרמה של 300 מיליון שקל כחלק מההסדר. החוב כלפי המחזיקים בסדרה י"ד עומד על 880 מיליון שקל. למחזיקי אג"ח ט"ו חייבת אי.די.בי פתוח 237 מיליון שקל, והם מחזיקים בשעבוד על מניות כלל ביטוח בשווי 163 מיליון שקל. למחזיקי סדרה ט', החברה חייבת 745 מיליון שקל אך אין להם ביטחונות כלל.

x