$
בורסת ת"א

הקורונה חתכה למוסלר 35 מיליון שקל מחבילת הפרישה

מנכ"ל אמות הודיע על עזיבה לאחר 15 שנה. שווי החזקותיו צנח לאחר שהחברה ירדה משווי שיא של 10.6 מיליארד שקל בפברואר ל־5.9 מיליארד שקל

חזי שטרנליכט 07:2806.07.20

מנכ"ל חברת ההחזקות הנדל"ניות אמות, אבי מוסלר, הודיע אתמול כי הוא פורש מתפקידו. מוסלר (63) כיהן במשך 15 שנים בתור מנכ"ל אמות ויסיים את תפקידו בעוד ארבעה חודשים. הוא הסביר את עזיבתו ברצונו לפרוש לעיסוקים פרטיים ולהקדיש "זמן איכות למשפחה".

חברת אמות הונפקה במאי 2006 וזכתה להצלחה בתור חברה סולידית, עם החזקות בבנייני משרדים ומרכזים מסחריים ברחבי הארץ.

 

אלא שהקורונה הרסה למוסלר את מסיבת הפרישה. ב־18 בפברואר 2020 הגיעה מניית אמות לשיא של כל הזמנים והחברה נסחרה בשווי של 10.6 מיליארד שקל ‑ לפני שהגל הראשון של מגיפת הקורונה החל להתפשט בקצב מואץ.

 

מאז נחתך שווייה של אמות ב־41% והגיע ל־5.9 מיליארד שקל. כלומר הקורונה חתכה לאמות 4.74 מיליארד שקל משווי השוק שלה בקצת מעל ל־4 חודשים. כל זאת על רקע החשש המוגבר של המשקיעים שעידן מגדלי המשרדים ישתנה לתקופה ארוכה מאוד. אתמול, אגב, צנחה מניית החברה ב־7.3%.

 

מכיוון שמוסלר מחזיק ב־0.74% ממניות אמות, ששוויין נאמד ב־43.7 מיליון שקל, המשמעות היא ששווי המניות שבידו נחתך "על הנייר" ב־35 מיליון שקל מאז השיא בפברואר. אגב, במרץ השנה מכר מוסלר מניות בהיקף של מעל ל־3 מיליון שקל, לאחר שהשתנתה המגמה במניות הנדל"ן בשוק ונראה כי המימוש החלקי היה צעד חכם.

 

למרות זאת, מוסלר יכול להתנחם בכך שלמרות הירידות החדות בתקופת הקורונה, בזמן כהונתו הניבה מניית אמות תשואה של 327% למשקיעים. לשווי השוק של החברה נוספו 4.5 מיליארד שקל בפרק הזמן הזה, כאשר מדובר בחישוב חלקי, שכן החברה חילקה דיבידנדים בנדיבות על פני שנים. כך שמי שהצטרף להשקעה באמות תחת ניהולו של מוסלר נהנה מעלייה משמעותית הרבה יותר בשווי השוק של החברה.

 

מוסלר אמר אתמול עם הודעתו על הפרישה כי "החלטתי לפנות לעיסוקים פרטיים ולהקדיש גם זמן איכות עם המשפחה. אני מבקש להודות ליו"ר דירקטוריון החברה, נתן חץ, על האמון והתמיכה, לדירקטוריון, להנהלה ולעובדי הקבוצה המסורים אשר להם תרומה חשובה בהצלחה של אמות".

 

נתן חץ, יו"ר אמות, מסר כי "מוסלר, יחד עם צוות ההנהלה האיכותי של החברה, הוביל את מהלכיה המרכזיים של אמות מרכישתה בשנת 2005. תחת שרביטו החברה הפכה לחברת נדל"ן מהמובילות במשק, הנסחרת במדד תל אביב 35 וצמחה בתקופת כהונתו מהיקף נכסים של כמיליארד שקל לחברה עם נכסים בהיקף של יותר מ־13 מיליארד שקל".

 

אמות נשלטת על ידי קבוצת אלוני חץ (55%) ועוסקת בהחזקות בנדל"ן מניב. לחברה 104 נכסים בישראל בשטח כולל של 1.5 מיליון מ"ר, שמעל לשליש ממנו הוא בחנויות. עיקר הנכסים של החברה במרכז הארץ ובין החדשים שבהם נמצא מגדל ToHa ברחוב תוצרת הארץ בתל אביב, מגדל אטריום ברמת גן, בית אמות משפט בתל אביב, קניון ערים בכפר סבא ועוד.

 

אבי מוסלר אבי מוסלר צילום: עמית שעל

x