שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

הפיליפינים: רישומי ההגירה לפיהם סמנכ"ל התפעול של ווירקארד נכנס למדינה - מזויפים

שר המשפטים: פקידי ההגירה שהזינו את הרישום השקרי על כניסת יאן מרסלק פוטרו מתפקידים. חברת האינשורטק קרסה בחודש שעבר בעודה חייבת מיליארדי דולרים. המנכ"ל לשעבר הסגיר את עצמו, מרסלק נעלם. שניהם חשודים במניפולציית שוק, רישום כוזב והונאה

שירות כלכליסט 13:4104.07.20

רישומי הגירה לפיהם סמנכ"ל התפעול של וויירקארד (Wirecard) יאן מרסלק הגיע לפיליפינים ב-23 ביוני ועזב משם לסין ביום המחרת התבררו כמזויפים, כך מסר שר המשפטים של הפיליפינים מנרדו גווארה היום (שבת).

 

גווארה אמר שפקידי ההגירה שהזינו את הרישום השקרי פוטרו מתפקידם ועומדים בפני סנקציות מינהליות. "החקירה הובילה אותנו אל האנשים שהזינו את הרישומים השקריים במחשב, מניעיהם ושותפיהם לפשע," כך אמר גווארה לכתבים. גווארה אמר עם זאת שאפשרי שמרסלק נמצא במדינה. "אנחנו מדינת אי, וישנן דלתות אחוריות דרכן יכולים אנשים לחמוק", הוא אמר.

 

מרסלק בן הארבעים פוטר מתפקיד סמנכ"ל התפעול של החברה הגרמנית ב-18 ביוני לאחר שחברת ראיית החשבון ארנסט אנד יאנג (EY) סירבה לחתום על מאזניה. וויירקארד, שהייתה בעבר אחת מחברות הפינטק הלוהטות באירופה, קרסה שבוע מאוחר יותר בעודה חייבת לנושיה קרוב לארבעה מיליארד דולר, לאחר שנחשף בור של 2.1 מיליארד דולר במאזנה, שלדברי EY הוא תוצאתה של מעילה גלובלית מתוחכמת. הכסף החסר הוחזק לכאורה בחשבונות נאמנות בשני בנקים בפיליפינים, שהכחישו כל קשר לחברה.

 

המנכ"ל מרקוס בראון. הסגיר את עצמו המנכ"ל מרקוס בראון. הסגיר את עצמו צילום: איי אף פי אם סי טי

 

 

התובעים במינכן הוציאו צווי מעצר למנכ"ל לשעבר מרקוס בראון ולמרסלק ב-22 ביוני. בראון הסגיר את עצמו באותו יום, אך מרסלק נעלם. שניהם חשודים במניפולציית שוק, רישום כוזב והונאה, וזאת בעוד מעגל החשודים התרחב וכולל כעת את כל דירקטוריון החברה.

 

מרסלק היה אחראי על הפעילות של החברה באסיה, שנמצאת במרכז החשדות של רואי החשבון והתובעים בכל הקשור לזיוף מאזנים, תחלופה ורווחים. גווארה אמר מוקדם יותר שרישומי ההגירה מראים שמרסלק שהה בפיליפינים בין השלישי והחמישי במרץ.

x