שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

בורסות אירופה ננעלו בירידות; ר"מ צרפת התפטר מתפקידו

מדד פוטסי בלונדון איבד 1.3%, דאקס בפרנקפורט ירד ב-0.6%, קאק בפריז השיל 0.8% מערכו; אדוארד פיליפ התפטר לאחר שנבחר לתפקיד ראש העיר לה האבר - ז'אן קסטקס, שהיה ממונה על היציאה מסגר הקורונה, מונה לראש ממשלה; היום לא מתקיים מסחר בוול סטריט לרגל יום העצמאות האמריקאי; בורסות אסיה ננעלו בעליות

שירות כלכליסט 19:5703.07.20

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי שנגחאי האנג סנג פוטסי קאק דאקס

 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

19:15 - הבורסות באירופה ננעלו בירידות. מדד פוטסי בלונדון איבד 1.3%, דאקס בפרנקפורט ירד ב-0.6%, קאק בפריז השיל 0.8% מערכו.

 

18:00 - האנליסטים בגודלמן זאקס מעריכים כי הביקוש לנפט ישוב עד 2022 לרמות שנרשמו לפני המשבר, על רקע החזרה לנסיעות היומיות לעבודה, מעבר לתחבורה פרטית והוצאות גבוהות יותר על תשתיות.

 

לפי הערכות האנליסטים בבנק האמריקאי, הביקוש העולמי לנפט יהיה נמוך השנה ב-8%, אך יתאושש בשנה הבאה ויעלה ב-6% וב-2022 כבר ישוב לרמות של לפני המשבר. ההתאוששות המהירה ביותר תהיה בביקוש לדלק, על רקע העלייה בנסיעות היומיות כשאנשים יחזרו לעבודה במשרדים ומעבר לתחבורה פרטית על חשבון התחבורה הציבורית. כמו כן, צפויה עלייה בשימוש במכונית כתחליף לטיסות בתיירות פנים, במיוחד בארה"ב, באירופה ובסין.

 

 

אסדת נפט אסדת נפט צילום: אתר החברה
 

14:55 - נשיא צרפת עמנואל מקרון מינה את ז'אן קסטקס, שהיה ממונה על היציאה מסגר הקורונה, לראש ממשלת צרפת. זאת לאחר התפטרותו מוקדם יותר של אדואר פיליפ מהתפקיד (ראו דיווח קודם).

 

13:00 - בורסות אירופה  עברו לירידה. המדדים המובילים מאבדים עד 0.9% מערכם.

 

 12:00 - בורסות אירופה עברו למגמה מעורבת: פוטסי יורד ב-0.4%, דאקס עולה ב-0.1% וקאק מאבד 0.3%.

 

מדד מנהלי הרכש (PMI) של IHS מרקיט מאשר כי חל שיפור ביוני בגוש היורו בהאטה בפעילות העסקית שנגרמה בשל מגיפת הקורונה. המדד עמד בחודש שעבר על 48.5 נקודות, עלייה חדה לעומת קריאה של 31.9 בחודש מאי, וקרוב לרף ה-50 שמסמל התרחבות.

 

11:15 - לאחר נעילה ונתוני מאקרו חיוביים באסיה, בורסות אירופה פתחו את יום המסחר ביציבות, כשהמדדים פוטסי וקאק נחלשים ב-0.1% ודאקס מתחזק בשיעור דומה. במדד סטוקס 600 נרשמה עלייה של 0.9% במגזר הטכנולוגי וירידה של 0.6% בבנקים.

 

בתוך כך ראש ממשלת צרפת אדוארד פיליפ התפטר היום מתפקידו, ימים ספורים לאחר שניצח השבוע בבחירות לראשות העיר לה האבר בצפון המדינה. על פי ההצהרה שפרסמה לשכת הנשיא עמנואל מקרון, פיליפ הגיש את התפטרות הממשלה, אך הקבינט הנוכחי ימשיך לנהל את ענייני המדינה עד להקמת ממשלה חדשה. בצרפת, הנשיא הוא זה שבוחר את ראש הממשלה שאחראי על הקמת את הממשלה. פירוש הדבר כי התפטרותו של פיליפ סוללת את הדרך לשינויים בדרגים הגבוהים. ההערכה הייתה כי מקרון תכנן לבצע את השינויים כדי להתמקד בהתאוששות הכלכלית הנחוצה לאחר משבר הקורונה.

 

רה"מ המתפטר, פיליפ אדוארד רה"מ המתפטר, פיליפ אדוארד צילום: גטי

 

10:55 - הבנק הבריטי HSBC הודיע היום כי יבצע השקעות חדשות בחטיבות ניהול ההון והביטוח שלו בסין. ההודעה התפרסמה בעוד הבנק סופג ביקורת קשה מצד חלק מבעלי המניות והמחוקקים הבריטים על תמיכתו בחוקי הביטחון החדשים שהעבירה סין בהונג קונג - השוק הגדול ביותר של הבנק - שפוגעים בעצמאות העיר. על פי הודעת הבנק בכוונתו לייסד חברת פיננסים טכנולוגית בסין ואילו המיזם המשותף לביטוחי חיים בסין יגייס עובדים חדשים שיספקו שירותים בניהול הון ללקוחות בשנגחאי ובשנזן.

 

מוסדות פיננסים בינלאומיים רבים רואים הזדמנויות בהענקת שירותים לאוכלוסיית העשירים של סין בפרט ואסיה בכלל. ב-HSBC מקווים להפוך למנהלי ההון הבכירים באסיה בטווח הבינוני עד הארוך, כך לפי דברים שאמר בחודש שעבר גרג הינסטון, המנהל האזורי של חטיבות ההון והבנקאות הפרטית.

 

 

מטה HSBC הונג קונג מטה HSBC הונג קונג צילום: שאטרסטוק

 

10:30 - בורסת שנגחאי ננעלה בעלייה של 2%.

 

 09:30 - מדד ניקיי ביפן ננעל בעלייה של 0.7%.

 

09:10 - חברת דאימלר הודיעה כי מותג מרצדס בנץ שבבעלותה רכש נתח מיצרנית הסוללות הסינית Farasis Energy. זאת כחלק משיתוף פעולה נרחב בתחום. פרטי העסקה לא נמסרו.

 

07:10 - בורסות אסיה נסחרות בעליות שערים בעקבות המגמה החיובית שנרשמה אמש בוול סטריט, דו"ח התעסוקה בארה"ב שהפתיע לטובה ונתוני מאקרו מעודדים בסין: ניקיי עולה ב-0.4%, האנג סנג עולה ב-0.8% ובורסת שנגחאי מטפסת ב-1%. בורסת אוסטרליה מוסיפה 0.6%, וזהו גם שיעור העלייה של מדד MSCI האיזורי. קוספי בדרום קוריאה מוסיף 0.7% לערכו.

 

בסין מתפרסמים נתונים בנגע למגזר השירותים, ועולה כי מדד קאיג'ין עלה ביוני בשיעור החד זה עשור - לרמה של 58.4 נקודות. בחודש מאי נרשמה רמה של 55 נקודות, כאשר רמה של מעל 50 נקודות מציינת התרחבות.

 

בתוך כך הין היפני נסחר ביציבות ברמה של 107.5 ין לדולר. מדד וול סטריט ג'ורנל שבודק את עוצמת המטבע האמריקאי מול מטבעות מרכזיים אחרים בעולם נסחר בירידה קלה לרמה של 91.4 נקודות.

 

ארה"ב נכנסת לסוף השבוע בו נחגג יום העצמאות האמריקאי, ולפיכך היום לא יתקיים מסחר בוול סטריט.

הין היפני הין היפני צילום: בלומברג

 

x