$
בורסת ת"א

למרות הנזילות הגבוהה - האם דירוג האשראי של נורסטאר בסכנה?

מידרוג מכניסה את דירוג אגרות החוב של חברת ההחזקות, שבשליטת חיים כצמן, לבחינה (Credit Review) עם השלכות שליליות; הסיבה - שחיקה משמעותית בשווי של החברה הבת, גזית גלוב, שגורמת לעלייה משמעותית במינוף של נורסטאר

יניב רחימי 15:1424.06.20

האם המשבר העולמי יביא לירידה בדירוג האשראי של נורסטאר, לראשונה מאז שדורגו על ידי מידרוג ב-2012? 

 

אמנם ארבע סדרות האג"ח של נורסטאר מדורגות על ידי מידרוג מאז 2012 בדירוג של A1, אך משבר הקורונה פגע קשות בשוק הנדל"ן, העולמי והמקומי. נורסטאר היא חברת החזקות פנמית שמחזיקה ב-55.3% ממניותיה של גזית גלוב, שפועלת בעיקר בתחום נדל"ן מניב למסחר. מתחילת השנה צנחו מניותיה של גזית גלוב בחדות והחברה איבדה 52% מערכה בזמן שמדד הנדל"ן ירד באותה תקופה "רק" ב-33%.

 

 

חיים כצמן חיים כצמן צילום: Agaton Strom

 

"השחיקה המשמעותית בשווי האחזקה מובילה בין היתר לעלייה משמעותית במינוף נורסטאר, שנמדד כיחס בין היקף החוב לשווי שוק גזית גלוב", כך נכתב בסקירה הקצרה של מידרוג שציינה ביחס לנורסטאר כי "בסמוך למועד הדוח, לחברה יתרות נזילות מספקות ביחס לפירעון האג"ח".

 

מה דעתך על מניית גזית גלוב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מהדו"חות של נורסטאר לרבעון הראשון עולה כי לחברה יש יתרות נזילות וקווי אשראי לזמן ארוך, מאושרים למשיכה מיידית של 400 מיליון שקל. כמו כן, נכון לסוף הרבעון היו לרשותה של נורסטאר מניות של גזית גלוב, שאינן משועבדות, בשווי של 1.3 מיליארד שקל.

 

בשבוע שעבר נורסטאר קיבלה את חלקה בדיבידנד שעליו הכריזה גזית גלוב, שיוביל להגדלת יתרות הנזילות שלה ב-43 מיליון שקל. יתרות הנזילות של נורסטאר אמורות לאפשר לחברה לשרת את החוב הפיננסי שלה כלפי מחזיקי איגרות החוב והמוסדות הפיננסיים בטווח הזמן הקצר.

 

החוב של נורסטאר כלפי מחזיקי האג"ח שלה מסתכם ב-1.2 מיליארד שקל. אגרות החוב של נורסטאר נסחרות בתשואה דו ספרתית שמגיעה ל-14% ומעידה על החשש של המשקיעים ביחס ליכולת של החברה לעמוד בהתחייבויותיה במועדן.

x