שווקי חו"ל

האם נמצאה האבקה הכימית שמחסלת את נגיף הקורונה?

חברת הכימיקלים SiNtx Technologies ממריאה במאות אחוזים במחזור עצום בנאסד"ק לאחר שדיווחה שנגיף SARS-CoV-2 האחראי על מחלת Covid-19 הושבת מפעילות לאחר שנחשף לתרכובת מבוססת חנקן וסילקון שמפותחת במעבדה שלה

שירות כלכליסט 18:4722.06.20
מניית SiNtx Technologies (סימול SINT) נוסקת במעל 190% בנאסד"ק: חברת החומרים דיווחה שנגיף הסארס SARS-CoV-2 virus האחראי על מחלת Covid-19 הושבת מפעילות לאחר שנחשף לתרכובת מבוססת חנקן וסילקון שמפותחת במעבדה שלה.

 

 

לפי הממצאים, שימוש רפואי באבקה יכול להשפיע על התפתחות של נגיף הקורונה, באופן שעדיין אינו ברור. בתגובה להודעה מרכזת מניית החברה מחזור עצום של כמעט 100 מיליון מניות - מול ממוצע יומי של 1.49 מיליון מניות בלבד.

 

חברת הביו חומרים SiNtx Technologies מפתחת מכשור רפואי על בסיס סילקון ותרכובת מבוססות חנקן - עיקר ההכנסות של החברה הן ממכירת מכשור רפואי להתערבויות טיפוליות בבעיות גב.

 

בהודעתה היום מסרה SiNtx כי היא מבצעת בדיקות נוספות במעבדות עצמאיות על מנת לאמת את התוצאות הראשוניות. "המידע האנטי ויראלי שהתקבל זהה להשפעות האנטי בקטריאליות של התרכובת שכבר הוכחו, וכן עקביות לדיווחים קודמים של ההשפעה על וירוסים אחרים", אמר מנכ"ל החברה סוני באל (Sonny Bal).

 

בדיקת קורונה בדיקת קורונה צילום: גטי

 

x