$
בורסת ת"א

איתות למשקיעים במויניאן: בעל השליטה רכש אג"ח החברה ב-13.9 מיליון שקל

אגרות החוב של חברת הנדל"ן המניב נסחרות בת"א בתשואה של אג"ח זבל (תשואה של 17%), ועל כן רכישתן מצד ג'וזף מויניאן עשויה להתפרש כהבעת אמון מצדו; החוב של מויניאן מסתכם ב-1.78 מיליארד שקל; לחברה שני מלונות במנהטן שנסגרו בגלל הקורונה וקיים חשש להפרה של אמת מידה פיננסית שתקים למחזיקי אגרות החוב עילה לפירעון מידי; חשש זה הביא את מידרוג להפחית את הדירוג של מויניאן בשתי דרגות

יניב רחימי 11:1116.06.20

ג'וזף מויניאן, בעל השליטה בחברת הנדל"ן האמריקאית מויניאן שגייסה חוב באמצעות הנפקת אג"ח בישראל, רכש אתמול (ב') במהלך המסחר בבורסה אגרות חוב של החברה שבשליטתו, בתמורה ל-13.9 מיליון שקל. מויניאן רכש 6.5 מיליון אגרות חוב מסדרה א' בתמורה ל-5.9 מיליון שקל, ו-10.8 מיליון אגרות חוב מסדרה ב' בתמורה ל-8 מיליון שקל נוספים.

 

אגרות החוב של מויניאן נסחרות בתשואה דו ספרתית שמגיעה ל-17% ומעידה על החשש של המשקיעים ביחס ליכולת של החברה לעמוד בהתחייבויותיה במועדן. החוב של מויניאן כלפי המחזיקים בסדרות האג"ח שלה שנסחרות בישראל מסתכם ב-1.78 מיליארד שקל. רכישת אגרות החוב של מויניאן על ידי בעל השליטה בחברה עשויה להתפרש על ידי המשקיעים בשוק ההון כהבעת אמון מצד ג'וזף מויניאן.

 

 

ג'וזף מויניאן ג'וזף מויניאן צילום: אוראל כהן

 

חברת מויניאן, שמתמקדת בתחום הנדל"ן המניב, מחזיקה בשני מלונות במנהטן ועוסקת גם במתן הלוואות לצורכי מימון פרויקטי נדל"ן. במהלך חודש מרץ מויניאן דיווחה שבגלל מגפת הקורונה היא פועלת לסגירת שני בתי המלון שלה. קיים חשש שסגירת המלונות עלולה להביא להפרה של אמת מידה פיננסית שתקים למחזיקי אגרות החוב עילה לפירעון מידי.

 

מויניאן התחייבה כלפי המחזיקים (סדרה א') שהיחס בין החוב הפיננסי נטו המתואם לבין ה-EBITDA המתואם לא יעלה על 17. נכון לסוף הרבעון הראשון היחס הזה עמד על 16.28.

 

החשש מהפרת אמות המידה הפיננסיות הביא לפני שבוע את חברת דירוג האשראי מידרוג להפחית את הדירוג של מויניאן בשתי דרגות לרמה של A3 ולהכניס את אגרות החוב של החברה בבחינה עם השלכות שליליות. בסקירה של מידרוג נכתב "הורדת הדירוג והותרתו תחת בחינה נובעות מאי-שמירה על יתרות נזילות מספקות לצורך שירות אגרות החוב, וזאת בניגוד למדיניות הפיננסית שהציגה החברה למידרוג, יחד עם צפי לשחיקה ביחסים הפיננסיים של החברה וקרבה להפרת אמת מידה פיננסית, בין היתר, כתוצאה ממשבר הקורונה."

x