$
בורסת ת"א

אפקט הקורונה: בכירי בזן קיצצו 10% משכרם

קרוב לפרסום הדוחות הכספיים של הרבעון הראשון, היו"ר עובדיה עלי וכל חברי ההנהלה - כולל המנכ"ל הנכנס משה קפלינסקי - הפחיתו את שכרם החל מחודש יוני ועד סוף השנה בעקבות המכה שספגה החברה ממשבר הקורונה

שירות כלכליסט 11:1814.06.20

בכירי בזן החליטו לקצץ 10% משכרם השוטף - עד סוף שנת 2020. ההחלטה התקבלה בסמיכות לדוח הכספי האחרון, והמנכ"ל הנכנס, משה קפלינסקי, החליט לקצץ גם הוא בשכרו בהתאם.

 

מהדיווח המופיע בדוחות הכספיים האחרונים של בזן עולה כי יו"ר בזן, עובדיה עלי, יחד עם יתר חברי הדירקטוריון וכל חברי הנהלת בזן, ויתרו על 10% משכרם השוטף החל מתחילת חודש יוני ועד סוף השנה, למעט הפרשות סוציאליות ותנאים נלווים.

גורמים בהנהלת בזן ציינו כי הפחתה זו מגיעה על רקע הפגיעה בתוצאות החברה לאור משבר הקורונה.

 

עובדיה עלי, יו"ר בזן עובדיה עלי, יו"ר בזן צילום: צביקה טישלר

 

 

בין היתר ציינו הגורמים כי המנהלים בקבוצה החליטו לשמש דוגמה, לאחר שבתקופת המשבר בזן פעלה כמפעל חיוני ודאגה לשמור על כל עובדיה במעגל התעסוקה. "בזן היא חברה חזקה וחסונה, עם זאת, רווחי החברה נפגעו וכחברי הנהלה הבכירה אנו מבינים זאת ופועלים כמצופה מחברה ציבורית אחראית", אמרו בקבוצה.

 

התפרצות משבר הקורונה גרמה לשחיקה ברווחיות של בזן, שדיווחה בדוחות הכספיים האחרונים על הפסד נקי של 146 מיליון דולר ו-EBITDA מנוטרל מאוחד שעמד על אפס. החברה נכנסה למשבר כשהיא ערוכה אליו מבחינה פיננסית, ובשבוע שעבר ביצעה החברה גיוס נוסף בהיקף של 44 מיליון דולר, בהנפקה פרטית לגופים מוסדיים מובילים במשק, על מנת לחזק את נזילות החברה.

 

על רקע התקופה המאתגרת של קבוצת בזן, בתחילת החודש נכנס קפלינסקי, אשר שימש בתפקידו האחרון כמנכ"ל מפעלי נשר ישראל בין השנים 2020-2013, לתפקיד מנכ"ל הקבוצה.
x