שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

משבר הקורונה

מגדל מקצצת את שכר המנהלים הבכירים ב-10% עד סוף השנה

חברת הביטוח הודיעה הבוקר כי יו"ר הדירקטוריון ניר גלעד והמנכ"ל רן עוז יפחיתו את שכרם בשיעור של 10% עד סוף שנת 2020, שכרם של חברי הדירקטוריון יופחת ב-8% ושכרם של יתר נושאי המשרה הבכירים והסמנכ"לים יופחת באופן מדורג בעד 8%. בהודעה מפורטים שורה של צעדי התייעלות נוספים

נעמי צורף 12:3401.06.20

מגדל מקצצת את שכר המנהלים הבכירים ב-10% עד סוף השנה בשל משבר הקורונה - כך עולה מהודעה שהוציאה הבוקר (ב') חברת הביטוח, בה מפורטים שורת צעדי התייעלות בעקבות המשבר שלטענת החברה יביאו לחיסכון של 50 מיליון שקל בשנים הקרובות.

 

יו"ר הדירקטוריון ניר גלעד והמנכ"ל רן עוז יפחיתו את שכרם בשיעור של 10% עד סוף שנת 2020, בנוסף, שכרם של חברי הדירקטוריון יופחת ב-8% ושכרם של יתר נושאי המשרה הבכירים והסמנכ"לים יופחת באופן מדורג בעד 8%. "נוכח התלות במשתנים שונים, ובפרט במצבת כוח האדם במגדל ביטוח, אין ודאות כי החיסכון האמור ימומש במלואו", נכתב בדיווח לבורסה.

 

 

רן עוז רן עוז צילום: רמי זרניגר

 

החברה נקטה בצעדי התייעלות נוספים, כמו איחודן והקטנתן של תוספות השכר לשנת 2020 ולשנת 2021, אשר ישולמו בינואר 2021; דחיית הגדלת ההפרשות הפנסיוניות מ- 7% ל-7.5% ממשכורת חודש מאי 2019 למשכורת ינואר 2021, ודחיית נופש החברה לשנת 2021. בנוסף, מגדל הודיעה כי תפעל לצמצום עלויות כדוגמת הורדת עלויות תפעול שונות ובחינת ההתקשרויות מול ספקים חיצוניים.

 

מה דעתך על מניית מגדל ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

יחד עם זאת, מגדל הודיעה על הקמת קרן סיוע לחוב בגין יתרות שליליות של חופשה לעובדים בגין חודשים אפריל-מאי 2020, וגם כי תפעל לשמירת זכויות פנסיוניות לעובדים אשר יצאו לחל"ת. כמו כן, על פי ההסכמים בין הנהלת החברה וועד העובדים הבונוס בגין שנת 2019, שהסתיימה ברווח, ישולם - למרות המשבר במשכורת יולי 2020. מקדמה לבונוס שולמה בערב חג הפסח ותבוצע הפחתה בתקציבי רווחה נוספים.

 

בעקבות משבר הקורונה סיימה מגדל את הרבעון הראשון עם הפסד כולל של מעל לחצי מיליארד שקל. ההפסדים נבעו מהנפילות בשוק ההון ברבעון הראשון, אולם סביר כי גם המיתון הצפוי במשק ישפיע על הפעילות העסקית של החברה. מגדל מצטרפת לחברות ביטוח נוספות שהאיצו מהלכי התייעלות בעקבות המשבר.

 

רן עוז, מנכ"ל מגדל ביטוח, מסר: "במטרה לצלוח בצורה היעילה ביותר את המשבר הכלכלי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, הואצה תוכנית ההתיעלות והנהלת החברה התאימה את רמת ההוצאות וההתנהלות העסקית למצב הנוכחי מתוך אחריות גדולה לביטחון התעסוקתי של עובדיה ומתוך הנחת יסוד שהעובדים והמנהלים הינם שותפים וצריכים להירתם בזמנים קשים ומאתגרים, וזאת בכדי להחזיר את החברה למובילות ורווחיות, כך שהם יוכלו לקחת חלק בהצלחתה".
x