$
בורסת ת"א

למרות הפסדי האשראי הגבוהים: דיסקונט עוקף את פועלים עם רווח של 279 מיליון שקל

הבנק מסיים את הרבעון הראשון עם נפילה של 31% בשורת הרווח אך התוצאה עדיין מפתיעה לטובה. ההכנסות שאינן מריבית צמחו ב-29% ל-1.2 מיליארד שקל - הפסדי האשראי זינקו ל-656 מיליון שקל, בהשוואה ל-141 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019

עירית אבישר 08:2527.05.20

בנק דיסקונט הפתיע הבוקר עם דוח כספי טוב מהצפוי, למרות הירידה החדה בשורת הרווח. הבנק בניהולו של אורי לוין חתם את הרבעון הראשון רווח נקי  279 מיליון שקל - מדובר אמנם בירידה של 31% לעומת הרבעון המקביל, אולם ביחס לכך שהבנקים מבצעים הפרשות גבוהות להפסדי אשראי בעקבות המשבר זהו רווח נאה, גבוה יותר אפילו מזה של בנק הפועלים שהרוויח 192 מיליון שקל ברבעון. הרווח של בנק דיסקונט ברבעון הראשון משקף תשואה על ההון של 6%, בהשוואה ל-9.6% ברבעון המקביל.

 

הסיבה לתוצאות החריגות היא רווחים מפעילות המסחר בבנק. דיסקונט הצליח לרשום בסעיף ההכנסות שאינן מריבית 1.2 מיליארד שקל, צמיחה של 29% לעומת הרבעון המקביל. העלייה מיוחסת בעיקר לרווחים ממימוש אג"ח ומפעילות בנגזרים. הרווחים הגבוהים הללו מפתיעים שכן בחודש מרץ נרשמה מפולת בשווקים, שמחקה את התשואות שהושגו מתחילת השנה, ולמרות זאת הבנק הצליח לרשום רווחים מפעילות זו.

 

דיסקונט רשם הפרשות גבוהות להפסדי אשראי, בסכום של 656 מיליון שקל, בהשוואה להפרשות של 141 מיליון שקל ברבעון המקביל - קרי זינוק של יותר מפי ארבעה. שיעור ההוצאה להפסדי אשראי עמדה על 1.42% (לעומת 0.5% בעת שגרה).

 

אשר לפעילות השוטפת של הבנק, נראה כי משבר הקורונה טרם השפיע על תוצאות הרבעון הראשון: תיק האשראי עמד בסוף הרבעון על 183.2 מיליארד שקל, עלייה של 1.5% מתחילת השנה ושל 7.6% בהשוואה לרבעון המקביל. עיקר העלייה בלטה בתחום משכנתאות, שם צמח האשראי של הבנק ב-3.3% במהלך הרבעון הראשון (קצב גידול שנתי של יותר מ-12%) ל-38.4 מיליארד שקל.

 

 

 

אורי לוין מנכ"ל בנק דיסקונט אורי לוין מנכ"ל בנק דיסקונט

 

x