$
שווקי חו"ל

אמזון פספסה את תחזיות הרווח, עקפה את צפי ההכנסות

ענקית הסחר האמריקאית מסכמת את הרבעון הראשון עם רווח של 2.5 מיליארד דולר, לעומת 3.56 מיליארד דולר או 7.09 דולר למניה ברבעון המקביל; ההכנסות גדלו ל-75.5 מיליארד דולר, מול 59.7 מיליארד דולר ברבעון המקביל; בזוס: "אם אתה בעל מניות באמזון, אולי כדאי שתשב - אלה אינן נסיבות רגילות"

שירות כלכליסט 23:1930.04.20

אמזוןמאבדת 5.5% במסחר המאוחר לאחר הדוחות: ענקית הסחר האמריקאית שמנהל המייסד ג'ף בזוס מסכמת את הרבעון הראשון עם רווח של 2.5 מיליארד דולר או 5.01 דולר למניה, לעומת 3.56 מיליארד דולר או 7.09 דולר למניה ברבעון המקביל.

 

אמזון פספסה את ציפיות הרווח של האנליסטים שעמדו על 6.23 דולר למניה

 

 

ההכנסות הסתכמו ב-75.5 מיליארד דולר, בהשוואה ל-59.7 מיליארד דולר ברבעון המקביל – במקרה זה מעל ציפיות השוק שעמדו על 73.7 מיליארד דולר בשורת ההכנסות.  

 

אמזון מפרסמת במקביל לדוחות אזהרה בדבר תוצאות עתידיות של הרבעון הנוכחי (שני 2020), ולפיה היא עלולה להציג בסיכום הרבעון בשורה התפעולית בין רווח של 1.5 מיליארד דולר להפסד של 1.5 מיליארד דולר.טווח התחזית הרחב משקף את הקושי להציג תחזיות לנוכח אי הוודאות בשווקים, מול משבר הקורונה. צפי האנליסטים לרבעון השני עומד נכון לעכשיו על רווח תפעולי של מעל 4 מיליארד דולר.

 

"אם אתה בעל מניות באמזון, אולי כדאי שתבחר לשבת. בנסיבות הרגילות, ברבעון השני שלפנינו, היינו מצפים להשיג רווח תפעולי של 4 מיליארד דולר ואולי יותר. אבל אלו אינן נסיבות רגילות. במקום זאת, אנחנו מעריכים שאת כל הסכום הזה של 4 מיליארד דולר, ואולי אפילו יותר, במקום זאת נוציא את הסכום הזה על הוצאות הקשורות לקוביד-19, על אספקת המוצרים ללקוחות שלנו ועל הבטיחות של העובדים שלנו", אמר בזוס עם פרסום הדוחות.  

 

ג'ף בזוס ג'ף בזוס צילום: איי אף פי

 

 

 

 

x