שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

מצמצם אחזקות בתעופה: באפט מכר מניות בדלתה ובסאות'ווסט

חברת ברקשייר הת'וואי הודיעה על מכירת 18% מאחזקותיה בדלתה איירליינס ו-4% בסאות'ווסט; מגיפת הקורונה מדרדרת את ענף התעופה לשפל הגדול בתולדותיו; ברקשייר לא מסרה מה סיבת המכירה

שירות כלכליסט 14:1504.04.20

ברקשייר הת'וואי של וורן באפט הודיעה אתמול (ו') שמכרה השבוע כ-18% מאחזקותיה בחברת התעופה דלתה איירליינז ו-4% מאחזקותיה בסאות'ווסט איירליינז, זאת בשעה שמגיפת הקורונה מדרדרת את ענף התעופה לשפל הגדול בתולדותיו.

 

 

 

 

על פי מסמכים רגולטוריים, ברקשייר מכרה קרוב ל-13 מיליון מניות של דלתה תמורת 314 מיליון דולר, וכ-2.3 מיליון מניות של סאות'ווסט תמורת 74 מיליון דולר. המכירות התבצעו בימים רביעי וחמישי. ברקשייר החזיקה קודם למכירה בבעלות על 11.1% ממניות דלתה ו-10.4% ממניות סאות'ווסט. הסיבות למכירה לא פורטו.

 

מטוסים של דלתה מטוסים של דלתה צילום: getty

 

 

הקונגלומרט שבסיסו באומהה, נברסקה, הוא בין בעלי המניות הגדולים של ארבעת חברות התעופה הגדולות בארה"ב – דלתה, סאות'ווסט, אמריקן איירליינס ויונייטד איירליינס. באפט אמר שמניות שלוש מהחברות נמצאות באחריותו, בעוד אלה של החברה הרביעית מנוהלים ע"י מנהלי תיק ההשקעות שלו, טוד קומבס וטד ווכסלר.

 

המהלך של ברקשייר נחשף לאחר שחברות תעופה אמריקאיות גדולות הגישו אתמול בקשות למענקים ממשרד האוצר האמריקאי, על מנת שלא יאלצו לפטר עובדים. המגיפה מקרבת את תעשיית התעופה להקפאה. דלתה חזתה שהכנסותיה ברבעון השני ייפלו ב-90%.

 

ברקשייר הת'וואי עצמה ביטלה לאחרונה את השתתפותם של אלפי משקיעיה בכנס השנתי שלה עקב התפרצות הקורונה. עוד מסרה כי הוא ייערך ללא אירועים נלווים.

x