שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

באפט ביטל את הפסטיבל: הכינוס השנתי של ברקשייר האת'ווי יתקיים ללא בעלי המניות

בשל התפרצות נגיף הקורונה הודיע "האורקל מאומהה" על קיומו של הכינוס השנתי שהפך לפולקלור - ללא נוכחותם של אלפי בעלי המניות וללא אירועים נלווים: "במשך עשורים רבים הפגישה השנתית היתה נקודת השיא בשבילי ובשביל שותפי צ'רלי מאנגר, אבל לא נחשוף כעת את עובדינו ואת בעלי המניות לאיום בריאותי"

שירות כלכליסט 12:2220.03.20
וורן באפט, איל ההון האמריקאי העומד בראש חברת האחזקות ברקשייר האת'ווי, פנה לבעלי המניות בחברה במכתב שבו הוא מודיע כי הכינוס השנתי, יתקיים השנה ללא נוכחותם של בעלי המניות וללא אירועים נלווים.

 

למכתב המלא של באפט לבעלי המניות לחצו כאן  

 

מדי שנה בחודש מאי מאז שנת 1973 מתכנסים אלפי בעלי המניות של ברקשייר האת'ווי באומהה, נברסקה, מקום מושבה של החברה לאסיפה שנתית, שהפכה עם השנים למוקד עליה לרגל. 

וורן באפט באומהה וורן באפט באומהה צילום: אי אף פי

 

"במשך עשורים רבים הפגישה השנתית הייתה נקודת השיא בשבילי ובשביל שותפי, צ'רלי מאנגר. עם זאת, ברור כעת כי כינוסים גדולים יכולים להוות איום בריאותי על המשתתפים ועל יתר הקהילה", כתב והוסיף: "לא נבקש זאת מעובדינו, ולא נחשוף את אומהה לאפשרות להפוך ל 'נקודה חמה' בפנדמיה הנוכחית".

 

עוד כתב באפט כי לפגישה השנה, בנוסף אליו ואל שותפו מאנגר, יצטרפו כמה עובדי חברה שיתפקדו כבאי כוחם של בעלי המניות בהצבעות. החברה עדיין מתלבטת לגבי נוכחות עיתונאים, עם זאת רמז באפט במכתבו כי יתכן שינכחו בפגישה כמה עיתונאים שיוכלו לשאול שאלות שיוגשו להם, ועודד אותם להמשיך ולשלוח שאלות.

 

בנוסף הודיע באפט כי יאהו תשדר את הפגישה באתר האינטרנט שלה. "הם סיפקו כיסוי נהדר בעבר, ובעזרתם תוכלו לצפות במתרחש באומהה מבלי לזוז מהכיסא שלכם". כתב, וסיים: "צ'רלי ואני נרגיש בחסרונכם, אך נראה אלפים מכם בשנה הבאה"

x