$
מנועי הכסף
גג עמוד מנועי הכסף

מנועי הכסף

כבר עכשיו ברור: העולם ואנחנו בדרך לגירעון עצום. איך נשלם עליו?

בימים האחרונים הטיפול במשבר הפיננסי עלה מדרגה. אחרי שהבנקים המרכזיים ניסו כמעט הכל - הממשלות החלו להתערב, כנראה שבצדק - כי פשוט אין ברירה. אבל יהיו לכך השלכות. פודקאסט מנועי הכסף - פרק 95

שי סלינס 14:5219.03.20

בימים האחרונים הטיפול במשבר הפיננסי עלה מדרגה. אחרי שהבנקים המרכזיים ניסו כמעט את כל הכלים העומדים לרשותם - הממשלות החלו להתערב בצורה אגרסיבית ולמעשה מחזירות אותנו ל-2008.

 

על פי מה שנראה כרגע, מרבית אזרחי ארה"ב יקבלו 1,000 דולר, אם כי בשלב זה עוד לא ברורים הפרטים הקטנים ויהיו החרגות מסוימות. בנוסף שוקלים בממשל האמריקאי להשלים הכנסה למפוטרים או לאלו שהוצאו לחופשות ללא תשלום. בשורה התחתונה, היקף תוכנית החירום עשוי להגיע לטריליון דולר.

 

 

 

בישראל, הממשלה עדיין לא גיבשה תוכנית מקיפה על מנת לעזור לאזרחים, לפחות לא בצורה ישירה כמו בארה"ב. עם זאת, לא מן הנמנע שנראה תוכנית כזו בימים הקרובים. בכל מקרה, גם ללא תוכנית כזו כל התחזיות מראות על גידול משמעותי מאוד בבקשות לדמי אבטלה כאשר המימון לבקשות אלו יגיע מקופת האוצר.

 

אין ספק כי לפעולות אלו של הממשלות, שנועדו להקל על האזרחים, יהיו השלכות. העיקרית שבהן תהיה קפיצה אדירה בגרעונות הממשלתיים אשר ימומנו על ידי הדפסת כסף.

 

על נושאים אלו ועוד דיברנו בפרק ה-95 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם אורי גרינפלד הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות.

 

 

פודקאסט שבועי על הנושאים החמים בעולם הכלכלה
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

טיימס סקוור, השבוע טיימס סקוור, השבוע צילום: רויטרס

 

 

x