$
בורסת ת"א

פז נפט תרשום בדוחות מחיקת ענק של חצי מיליארד שקל

החברה קיבלה מידע ראשוני ממעריך שווי חיצוני, הצופה ירידת ערך מוניטין של 570-540 מיליון שקל בדוח הכספי - בשל השפעות הקורונה על הירידה במחירי הנפט והסביבה התחרותית

ליאור גוטמן 10:0715.03.20

מחיקת ענק של חצי מיליארד שקל בפז נפט: חברת האנרגיה פז מדווחת הבוקר (א') שהסביבה התחרותית העולמית בתחום הפעילות של החברה, לצד השפעות התפשטות נגיף הקורונה והירידה החדה במחיר הנפט, ממשיכות להוביל לכך שמרווחי הזיקוק בעולם נשארים ברמות נמוכות.  

לפיכך, במסגרת הערכות החברה לפרסום הדו"ח הכספי המסכם לשנת 2019, היא קיבלה "אינדיקציה ראשונית ממעריך שווי חיצוני בקשר לעבודה כלכלית בנושא בחינת ירידת ערך של המוניטין של בית הזיקוק", ממנה מסתמן שפז תרשום הפחתה בגין ירידת ערך מוניטין של בית הזיקוק בסכום מוערך של כ-570-540 מיליון שקל

 

עוד מעריכה פז כי תרשום הפסד נקי של עד 70 מיליון שקל ברבעון הראשון של שנת 2020. החברה צפויה להיפגע בשורת ההכנסות גם מהירידה החדה בביקוש לדלק סילוני, נוכח הקיפאון בשירותי התעופה בישראל - פז היא ספקית הדלקים  של נמל התעופה בן גוריון.

 

מה דעתך על מניית פז נפט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ההערכה טרם הסתיימה, ופז מזהירה שייתכנו בה שינויים לפני הגרסה הסופית. החברה מדגישה כי היא ממשיכה להפעיל את מתחמי הנוחות שלה בצורה שוטפת, ונכון להבוקר אין חשש לאספקת הדלקים השונים לרבות גז בישול שמשווק באמצעות חברת הבת פז גז.

 

"אנו נערכים להפעלה מלאה של מתחמי התדלוק של פז וכן להפעלת מתחמי הנוחות על פי המגבלות שתטיל הממשלה. בכוונתנו להמשיך לספק לציבור אספקת גז סדירה באמצעות חברת פזגז", אמר המנכ"ל ניר שטרן.

  

אבי ביגר יו"ר פז אבי ביגר יו"ר פז צילום: יח"צ

 

x