$
בורסת ת"א

אספן גרופ מממשת שלושה נכסים בגרמניה תמורת 625 מיליון שקל

מדובר ב-3 מבני משרדים בערים דורטמונד, דיסלדורף ומינכן, בהם מחזיקה החברה הבת המקומית שלה יחד עם שותפים; חלקה בתמורת העיסקה עומד על 486 מיליון שקל; גיא פרג, יו"ר אספן גרופ: "לאור מחירי השיא של הנדל"ן בגרמניה החלטנו לצמצם את הפעילות במדינה זו"; מניית החברה מזנקת

צלי גרינברג 12:3411.03.20

חברת הנדל"ן אספן גרופדיווחה היום (ד') כי החברה הבת הגרמנית שלה Aspen Real Estate Investments B.V מוכרת שלושה מבני משרדים תמורת 625 מיליון שקל (156 מיליון יורו) - מניית החברה מזנקת במעל ל-12%.

 

מה דעתך על מניית אספן גרופ:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

החברה מחזיקה בנכסים בשלוש ערים גרמניות שונות יחד עם שותפים, כאשר הנכס הראשון נמצא בדורטמונד, בו היא מחזיקה 94.9%. השני ממוקם בדיסלדורף ובו היא מחזיקה ב-51% לצד 43.9% אחזקה של חברה הנמצאת בשליטת הלמן-אלדובי קופות גמל ופנסיה. השלישי נמצא במינכן ובבעלותה המלאה.

 

 

גיא פרג, יו"ר אספן גרופ גיא פרג, יו"ר אספן גרופ

 

החלק שתקבל החברה הבת של אספן מכלל התמורה יעמד על 486 מיליון שקל (121.4 מיליון יורו), וכלל התמורה ישולם בשני תשלומים, כאשר הראשון יהווה תשלום מקדמה של 9.3 מיליון יורו שיופקדו עם חתימת ההסכם, ויתרת 147 מיליון היורו יועברו לאחר התקיימות התנאים המתלים השונים.

 

גיא פרג, יו"ר אספן גרופ, מסר כי "לאור מחירי השיא של הנדל"ן במדינה ובשוק המשרדים בפרט החלטנו באופן אסטרטגי לצמצם את הפעילות במדינה זו, לצד המשך הרחבת הפעילות בישראל ובהולנד. עסקה זו מניבה לאספן תזרים ורווח משמעותיים אשר יחד עם שני המימושים המרכזיים שביצענו אשתקד, יניבו לאספן תמורה כוללת של קרוב ל-800 מיליון שקל ותזרים חופשי של קרוב לחצי מיליארד שקל. עיסקאות אלה יאפשרו לאספן לחזק את איתנותה הפיננסית, להקטין את המינוף הפיננסי, ולמקד את עצמה בפיתוח פעילותנו במנועי הצמיחה".

 

אספן גרופ מציינת כי בעקבות העיסקה הכירה החברה הבת שלה ברווח לפני מס והוצאות נלוות, של 103 מיליון שקל (26 מיליון יורו), וכי להערכתה יוותר בידי החברה הבת תזרים חופשי של 326 מיליון שקל (81 מיליון יורו) כתוצאה מהעסקה, ולפני מס והוצאות נלוות.

 

אספן גרופ נסחרת בבורסה בתל אביב ופועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובחו"ל ומשקיעה בחוות סולאריות.

x