$
שווקי חו"ל

נגיף הקורונה

יו"ר הפד: "עוקבים מקרוב אחר הקורונה, נפעל במידת הצורך"

על רקע הירידות החדות בשווקים והחשש שהתפרצות הנגיף תפגע בצמיחה העולמית, אמר ג'רום פאוול: "היסודות של כלכלת ארה"ב חזקים. נשתמש בכלים שלנו כדי לתמוך כראוי בכלכלה"

שירות כלכליסט 22:0428.02.20

יו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול אמר הערב (ו') שהבנק הפדרלי עוקב אחר התפרצות נגיף הקורונה והסיכונים לכלכלה האמריקאית וינקוט פעולה במידת הצורך.

 

 

"היסודות של כלכלת ארה"ב איתנים", אמר פאוול בהצהרה שפרסם בצהרי היום בארה"ב. "עם זאת, הסיכונים של הקורונה על הפעילות הכלכלית מתפתחים. הפדרל ריזרב עוקב מקרוב אחר ההתפתחויות וההשלכות שלהם על התחזית הכלכלית. נשתמש בכלים שלנו כדי לתמוך כראוי בכלכלה", אמר פאוול.

 

 

פאוול. היסודות של הכלכלה האמריקאית איתנים פאוול. היסודות של הכלכלה האמריקאית איתנים צילום: אי.פי.איי

 

 

ההצהרה הנוכחית של פאוול שונה במקצת מההצהרות הקודמות שפרסמו פאוול ובכירים נוספים בפד. עם זאת, היא מגיעה על רקע ירידה חדה השבוע בשוקי המניות והדאגות הגוברות שהמשך התפשטות הנגיף עלולה לפגוע בתחזית הצמיחה העולמית.

 

מוקדם יותר היום בראיון ל-CNBC, קרא מושל לשעבר בפד, קווין ווארש (Kevin Warsh), להקל את המדיניות של הפד ואמר שמישהו מהבנק המרכזי צריך לפרסם הצהרה לפני פתיחת השווקים באסיה ביום ראשון בערב שעון ניו יורק. ווארש אמר שהשווקים "שולחים איתות על הכלכלה האמיתית".

 

בנוסף, מוקדם יותר היום אמר ג'יימס בולארד, נשיא הפד בסנט לואיס, כי הורדות ריבית נוספות בארה"ב ייתכנו אם הקורונה יתפתח למגפה עולמית, עם השפעות הדומות לאלו של השפעת. בנאום שנשא בפורט סמית', ארקנסו, אמר בולארד שתרחיש המגפה העולמית הוא "לא המקרה נכון לעכשיו". לדבריו, הבנק הפדרלי נמצא במצב טוב מכיוון שכבר ביצע שלוש הפחתות ריבית בשנה שעברה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x