שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קנאביס

חברת BOL יוצאת לגיוס של 35 מיליון דולר; חותכת 77.5% מהשווי שביקשה לפני תשעה חודשים

החברה נעזרת בפלטפורמת ההשקעות OurCrowd, שהשקיעה בה 6 מיליון דולר לפי שווי של 88 מיליון דולר אחרי הכסף. תמיר גדו, מנכ"ל BOL פארמה: "למרות ששוק הקנאביס חלש וירד ב-80% מאז יולי, משקיעים מביעים עניין בחברה בשל ביצועיה"

צלי גרינברג 21:5227.02.20

חברת הקנאביס הרפואי הפרטית BOL פארמה יוצאת לגיוס 35 מיליון דולר באמצעות פלטפורמת ההשקעות הישראלית OurCrowd, לפי שווי חברה של 225 מיליון דולר, הנמוך ב-77.5% מהשווי שביקשה בחודש יוני האחרון, אז ניסתה החברה לבצע הנפקה ראשונה למניותיה (IPO).

 

 

החברה נדרשת לגיוס כהכנה לקראת הייצוא, לאחר שהפכה לחברת הקנאביס הרפואי הראשונה בישראל שקיבלה תקן EU-GMP המאפשר ייצוא מישראל לאירופה, והראשונה לייצא ייצוא מסחרי ראשון לאנגליה, שאותו ביצעה לפני חודש.

 

תמיר גדו, מנכ"ל BOL פארמה, אמר לכלכליסט, כי "OurCrowd הוא שותף שלנו בחממה הטכנולוגית בירוחם, שהיא חממת הקנאביס הרפואי הראשונה בעולם שממומנת, בין היתר, על ידי כספי ממשלה. פלטפורמת ההשקעות השקיעה בנו ישירות לפני כשנה, יחד עם עמיר שיווק וליאון קופלר, ומדובר בהשקעת המשך שלהם. זאת למרות ששוק הקנאביס, הן העולמי והן הישראלי, חלש וירד בכ-80% מאז יולי שנה שעברה, בשל ביצועים חלשים שהניבו החברות הקנדיות והנעשה בשווקים.

 

חממת קנאביס של חברת BOL חממת קנאביס של חברת BOL

 

 

"משקיעים מביעים עניין רב בהשקעה בחברה, בעיקר על רקע הביצועים שלנו; צמחנו במכירות שנה מול שנה, ואנו ממשיכים לצמוח בקצב עוד יותר מהיר ברבעונים האחרונים, החברה אף עברה מהפסד שהציגה בתשקיף ההנפקה הקודם, לרווחיות, ועומדת בכל היעדים שהציבה לעצמה ובהם עמידה בתקינה בינלאומית שמאפשרת ייצוא קנאביס רפואי, וביצוע ייצוא ראשון בפועל".

 

בחודש יוני 2019 ניסתה BOL פארמה לבצע הנפקה ראשונה (IPO) של מניותיה בבורסת טורנטו (TSX) לפי שווי של מיליארד דולר (אמריקאי) ולאחר שלא קיבלה את הביקושים הנדרשים הורידה את השווי לכ-827 מיליון דולר. משלא קיבלה ביקושים גם לשווי זה החליטה לוותר על ההנפקה והאשימה בכך את תנאי השוק ששררו אז.

 

עם זאת, שווי החברה המבוקש בגיוס הנוכחי עדיין נחשב גבוה ביחס לשווי שאר חברות הקנאביס הרפואי הישראליות, ומשתווה לשווי כלל חברות הקנאביס הרפואי הנסחרות כיום בבורסת תל אביב.

 

עבור המשקיעים מדובר בהכפלת שווי אחזקותיהם, לאחר שנכנסו לפי שווי ההשקעה של משקיעי העוגן של החברה: חברת התשומות החקלאיות הציבורית עמיר שיווק, וליאון קופלר הבעלים של סופר-פארם, המחזיקים כיום 34.9% ממניות החברה לאחר שהשקיעו בה 30.8 מיליון דולר באמצעות הלוואה המירה, והעניקו לחברה שווי של 88.2 מיליון דולר אחרי הכסף.

 

דנה בר און, יו"ר עמותת מטופלי הקנאביס הרפואי, אמרה לכלכליסט לאחר היוודע הגיוס שמנסה החברה לבצע, כי "מדהים שחברה עם מוניטין פגום בקרב מטופלי הקנאביס הרפואי בישראל, מבקשת עכשיו מציבור משקיעים רחב להציל אותה מעצמה. אבל אולי זה לטובה, כי אם אכן יצליחו לגייס מאותם כיסים עמוקים, אולי גם ייאלצו להקשיב לטרוניות הנוגעות למוצרי החברה, ואשר עליהם הלינו מטופלים ברשתות החברתיות השונות. לנו, המטופלים, תהיה סוף סוף כתובת נוספת להפניית הבעיות - אותם משקיעים. חברת קנאביס רפואי קמה לענות על צורך של מטופלים ואם אינה עומדת על צורך זה - אין לה זכות קיום".

x