$
שווקי חו"ל

בוב אייגר פורש מתפקידו כמנכ"ל דיסני - באופן מיידי

ימשיך לשמש כיו"ר החברה עד סוף 2021, ויוחלף על ידי בוב צ'אפק בתפקיד המנכ"ל; אייגר הוביל את השקת שירותי הסטרימינג של דיסני ואת רכישת נכסי חברת פוקס, וציין כי עתה הוא העיתוי המתאים לפרוש מהתפקיד

שירות כלכליסט 23:2925.02.20

חברת וולט דיסני הודיעה הלילה (ג') שהמנכ"ל שלה מאז שנת 2005, בוב אייגר, פורש מתפקידו וימשיך לשמש בתפקיד היו"ר עד סוף 2021. מחליפו כמנכ"ל יהיה בוב צ'אפק, שייכנס לתפקיד באופן מיידי. מניות החברה סיימו את יום המסחר בירידה של 3.6%, ובמסחר המאוחר - לאחר פרסום ההודעה - איבדו 2.4%.

 

 

 

צ'פאק שימש עד לאחרונה כראש חברת Disney Parks, Experiences and Products.

אייגר וחבר אייגר וחבר צילום: שאטרסטוק

 

לפי ההודעה, אייגר "יעמוד בראש היוזמות היצירתיות של החברה, וינהיג את הדירקטוריון תוך ניצול יתרונות ניסיונו והנהגתו כדי לאפשר מעבר חלק ומוצלח עד תום חוזהו ב-31 בדצמבר 2021".

 

מה דעתך על מניית WALT DISNEY:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אייגר היה פעיל בהפיכת דיסני לשחקן מרכזי בשירותי הסטרימינג בתחום הטלוויזיה עם השקת Disney+, שלו 26.5 מיליון מנויים משלמים נכון לרבעון הראשון של השנה. השירות הושק בנובמבר שעבר.

 

הוא עמד בראש החברה בעת שרכשה את עסקי הבידור של חברת פוקס ב-71 מיליארד דולר - עסקה שהוסיפה עוד תוכן לשירותי הסטרימינג של דיסני. המהלך הושלם בחודש מרץ שעבר. בנוסף, הוא חנך את פארק השעשועים של החברה בשנגחאי והגדיל את נוכחותה של החברה בעולם.

 

אייגר אמר כי "אני בטוח שזהו הזמן המיטבי להעביר את המושכות לידי מנכ"ל חדש", וזאת בעקבות השלמת המיזוג עם Twenty-First Century Fox. 

x