שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

דיווח: הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים שישקיעו בשוק ההון

על פי ההצעה שנשקלת בבית הלבן במסגרת חבילה מתוכננת של קיצוצי מס, יינתן פטור ממס על חלק מההכנסה של כל אמריקאי - בתנאי שישקיע אותה במניות או אגרות חוב

שירות כלכליסט 23:4714.02.20

הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס כדי לתמרץ את אזרחי ארה"ב להשקיע בשוק המניות - כך מפרסם הערב (ו') אתר CNBC.  

על פי ההצעה שנשקלת כעת בבית הלבן, אחת מבין כמה הצעות שנבחנות במסגרת חבילה חדשה של קיצוצי מס שעליה שוקד הממשל, שיעור מסוים מההכנסה של כל משק בית ייהנה מפטור מוחלט ממס - בתנאי שהכסף יושקע בשוק ההון. על פי הדיווח, שהינו עדיין ראשוני למדי, משק בית שמרוויח עד 200 אלף דולר בשנה לדוגמה יוכל להשקיע בשוק ההון 10,000 דולר מתוך הכנסות אלה, תוך קבלת פטור מלא ממס. "שום דבר עדיין לא הוחלט בעד או נגד התוכנית", מסר בכיר בממשל.

 

טראמפ על רקע וול סטריט טראמפ על רקע וול סטריט צילום: עוזי בלומר, TNS

 

לארי קודלאו, ראש המועצה הלאומית לכלכלה בארה"ב, אמר ל-CNBC כי הגישה שבה מתמקדים כעת בממשל מתמקדת ביצירת חשבונות חיסכון אוניברסליים, שישלבו חיסכון לפרישה, לחינוך ולבריאות תחת פלטפורמה אחת. על פי הדיווח, הכסף ימוסה כשיימשך, אולם כל צבירה של רווחים במהלך תקופת ההשקעה לא תמוסה. קודלאו אמר שמדיניות זו עשויה לחול גם על אגרות חוב, ולא רק על מניות. 

 

טראמפ העלה את הרעיון, על רקע הבחירות המתקרבות. טראמפ רוצה לחדד את ההבדלים בינו לבין יריביו כדי להראות שהם נוקטים במדיניות "סוציאליסטית", כביכול, בעוד הוא יישם קיצוצי מס והפחית את הרגולציה תחת הממשל שלו.

x