$
בורסת ת"א

בלוטרייך ויתר על השליטה במישורים - מכר 12% מהמניות וירד לאחזקה של 20%

גופים מוסדיים רכשו מבלוטרייך את המניות תמורת 48 מיליון שקל, בתום עימות ממושך עם שניידר - שיישאר בעל השליטה היחיד בחברה

גולן חזני 11:1402.02.20

גיל בלוטרייך ויתר על השליטה במישורים: בלוטרייך שהחזיק ב32.8% מהחברה בשווי של 125 מיליון שקל, מכר לגופים מוסדיים נתח של 12% מהמניות (4.3 מיליון מניות), תמורת 48 מיליון שקל. המכירה נעשתה הבוקר (א') באמצעות רוסאריו קפיטל חיתום.

בלוטרייך מנהל בשנים האחרונות מאבק שליטה קשה עם שותפו אלכס שניידר, כולל תביעות משפטיות הדדיות - שניידר השתתף בהנפקת מניות בסכום של 50 מיליון שקל שביצעה מישורים ביום רביעי שעבר, ורכש מניות ב-17 מיליון שקל.

 

 

בלוטרייך טען כי רכישת המניות בהנפקה מצד שניידר מנוגדת לדעתו של השופט חאלד כבוב שהורה לשני בעלי השליטה להימנע מביצוע פעולות שיש בהן להשפיע על הבעלות במישורים עד למתן פסק דין בין השניים.

 

מימין: אלכס שניידר וגיל בלוטרייך מימין: אלכס שניידר וגיל בלוטרייך

 

 

 

בלוטרייך נשאר עם 7 מיליון מניות מישורים, כ-20% מהון החברה בשווי 80 מיליון שקל. בתחילת השנה התפטר מתפקידו כמנהל הפיתוח העיסקי במישורים והוא מתרכז בעסקיו הפרטיים, כך שלמעשה במהלך הנוכחי ויתר בלוטרייך על השליטה בחברה - שניידר ישאר בעל שליטה יחיד. 

 

״לביטול חד צדדי של הסכם שליטה בחברה ציבורית יש מסר פסול כלפי כלל שוק ההון״, אומר עו"ד יואל פרייליך ממשרד גיסין ושות' שמייצג את בלוטרייך בתביעה שהגיש בלוטרייך בבית המשפט הכלכלי בתל אביב כנגד שניידר. "בכוונת בלוטרייך לעדכן את תביעתו כנגד שניידר, כך שתכלול פיצוי כספי מלא בגין גזילת פרמיית השליטה באמצעות מהלך השתלטות הנוגד את הסכם שליטה חתום", הוסיף פרייליך.

 

דוברו של שניידר אמר בתגובה כי "מר בלוטרייך מוותר על זכויותיו במישורים עם מכירת מניותיו היום, כאשר עומדת נגדו תביעה מצד החברה על סך של יותר מ-11 מיליון שקל. אנו מודים לשוק ההון על האמון במישורים ובסקייליין ובמיקוד העסקי שהטמיע מר שניידר בחברות מאז שהצטרף לשליטה. האמון בחברות תחת שליטתו של שניידר קיבל משנה תוקף במכירת המניות שביצע בלוטרייך לשחקנים בשוק ההון שהזרימו ביקושים, בידיעה שבלוטרייך מוכר את מניותיו ונמצא בתהליך היפרדות מהחברה".

x