$
שווקי חו"ל

נאוויטס חתמה על הסכם לרכישת 50% מזכויות ארבעה נכסי נפט בטקסס

שותפות האנרגיה תשלם 45 מיליון דולר על 121 בארות מפיקות; במקביל, מעלות S&P מעלה את דירוג החוב של פרויקט בקסקין של נאוויטס במפרץ מקסיקו ל-"A"

ליאור גוטמן 15:5322.12.19
לאחר שחתמה על הסכם הבנות בתחילת אוקטובר האחרון, שותפות האנרגיה נאוויטס דיווח היום (א') על חתימת הסכם לרכישת 50% מהזכויות בארבעה נכסי נפט יבשתיים. מדובר בנכסים מפיקים (Hastings East ,Manvel ,Thompson, ו-Webster) שבטקסס מחברת האנרגיה דנבורי (Denbury), תמורת 45 מיליון דולר.

 

נכסי הנפט כוללים 121 בארות מפיקות, ובשלב זה חלקה של נאוויטס בהפקה הקיימת נאמד בכ-1,400 חביות נפט ליום. להערכת השותפות, הנכסים כוללים עתודות משמעותיות שהתגלו וטרם פותחו ופוטנציאל מעבר למחיר הרכישה. נאוויטס תבצע בנכסים אלו קידוחי פיתוח חדשים אופקיים החל מ-2020. בנוסף, התחייבה נאוויטס לקידוח בארות הפיתוח בהיקף השקעה כולל בסך של 30 מיליון דולר.

 

 

קידוח נפט בטקסס קידוח נפט בטקסס צילום: גטי אימג'ס

 

במקביל, חברת הדירוג מעלות S&P מעלה את דירוג החוב של פרויקט בקסקין ל-"A" ובתחזית דירוג יציבה. במעלות S&P טוענים כי "על פי דוח העתודות המעודכן לדצמבר 2018, עתודות הנפט והגז בשתי הבארות במאגר בקסקין גדולות בכ-9% בהשוואה לדוח מדצמבר 2017. קצב ההפקה בפועל בפרויקט גבוה מהמתוכנן ועולה על 30 אלף חביות ביום". במעלות S&P הוסיפו כי "תחזית הדירוג היציבה משקפת את הערכתנו כי הפרויקט יעמוד בתרחיש הבסיס שלנו בכל הקשור להפקת נפט וגז, ליכולת לצבור את כריות המזומנים הצפויות וליכולת לממן מחדש את החוב".

 

יו"ר נאוויטס גדעון תדמור אמר כי "הרחבת זרוע הפעילות היבשתית בארה"ב והשבחת נכסי הנפט, תגדיל משמעותית את היקף ההפקה של נאוויטס, תגוון את נכסיה ותייצר מנוע צמיחה חשוב ליצירת ערך בשותפות".

 

כזכור, נאוויטס מחזיקה ב-7.5% מפרויקט בקסקין (475 מיליון חביות) שכבר החל בהפקה מסחרית של מעל ל-35 אלף חביות ביום ומייצר תזרים מזומנים יציב לשותפות. במקביל, נאוויטס הגדילה את אחזקותיה בפרויקט שננדואה (281 מיליון חביות) ל-53.1%, ולהערכת השותפות צפויה קבלת החלטת השקעה בפרויקט (FID) במהלך המחצית הראשונה של 2020. נאוויטס גם מחזיקה ברישיון האקספלורציה עם הפוטנציאל הגדול 'בלוק 7' בקנדה, כשענקית הנפט BP הודיעה על כוונתה לבצע 20 קידוחי אקספלורציה עתירי השקעה בבלוקים הסמוכים לבלוק 7.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x