שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

שופרסל חותכת הפסדים ברשת הפארם Be - תסגור 4 חנויות הפסדיות

העמקת ההפסד התפעולי ברשת הפארם ל-12 מיליון שקל ברבעון השלישי השנה, מובילה את שופרסל לפעול לצמצום הפסדים; בתוך כך, שופרסל השלימה עסקה לרכישת 51% ממניות חברת בלה און ליין העוסקת במוצרי קוסמטיקה, תמורת 4.75 מיליון שקל

נורית קדוש 17:0702.12.19

שופרסל מצמצמת הפסדים ברשת הפארם שלה Be - החברה תסגור בחודשים הקרובים ארבע חנויות Be הפסדיות. העמקת ההפסד התפעולי ברשת הפארם ל-12 מיליון שקל ברבעון השלישי השנה, מובילה את שופרסל לפעול לצמצום הפסדים. המהלך אמנם יבלום את העמקת ההפסד שנרשמה, אולם יקשה על הרשת להגיע ליעד שהציבה להגיע ל-95 חנויות עד סוף 2020.

 

מה דעתך על מניית שופרסל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הרשת, המונה 86 סניפים, חתמה את הרבעון השלישי עם ירידה של 2.5% במכירות למ"ר עם העמקת ההפסד התפעולי ל-12 מיליון שקל ברבעון לעומת 10מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. פתיחת חנויות חדשות של רשת הפארם הובילה לעלייה של 38% במכירות הרשת ברבעון ואלו הסתכמו ב-189 מיליון שקל. המכירות בחנויות זהות צמחו ב-8.6% ביחס לתקופה המקבילה.

 

 

סניף רשת הפארם Be של שופרסל סניף רשת הפארם Be של שופרסל צילום: ערן גרנות

 

במקביל לצמצום מספר סניפי הפארם, השלימה השבוע שופרסל את העסקה לרכישת 51% ממניותיה של חברת בלה און ליין, שבשליטת קבוצת רקח תעשייה פרמצבטית, תמורת 4.75 מיליון שקל. בלה עוסקת בשיווק ומכירה של מוצרי קוסמטיקה, מוצרי נוחות וטואלטיקה, תוספי מזון ותרופות עד בית הלקוח, באמצעות אתר אינטרנט.

 

בפברואר האחרון זכתה חברת בלה במכרז של לאומית שירותי בריאות, להפצה, מכירה ואספקה עד הבית של תרופות מרשם ומוצרי בית מרקחת למבוטחי לאומית. כשנחתמה העסקה, העריך מנכ"ל Be אורי ורטמן בשיחה עם כלכליסט כי בלה תפתח לרשת את הכניסה לתחום הזמנת תרופות און ליין: "אנחנו רואים בעסקה מהלך שיאפשר לנו לבצע מהפכה בשוק תרופות המרשם. כל השוק עובר לאון ליין וכך יהיה גם בזירת בתי המרקחת שיספקו עד הבית תרופות מרשם וקנאביס רפואי. העסקה תאפשר לשופרסל להרחיב את המענה לצרכן גם לתחום התרופות ולהגיע לכל בית בישראל עם סל מוצרים מלא".

x