$
מנועי הכסף
גג עמוד מנועי הכסף

מנועי הכסף

לא רק בארה"ב: גם אצלנו הריבית תרד. מה זה אומר?

בתחילת 2019 היה ברור שהריביות בכל העולם יעלו. עשרה חודשים עברו והתמונה נראית שונה לגמרי. מה חשוב לדעת על העולם הכלכלי החדש שנוצר ומדוע השווקים עולים אם כולם מדברים על האטה. פודקאסט מנועי הכסף - פרק 76

שי סלינס 17:0831.10.19

אמנם נותרו כחודשיים עד לסיום 2019 אבל כבר עכשיו ברור לחלוטין שצמד המילים הכי מעניין של השנה בכלכלה הוא - "הורדת ריבית". את השנה הזו התחילו הבנקים המרכזיים כאשר כמעט כולם צפו העלאות ריבית - מארה"ב, דרך השווקים באסיה ועד ישראל. אלא שמה שהיה נכון לינואר, לא נכון לנובמבר. ועכשיו, אף לא אחד' מהבנקים המרכזיים בעולם, כולל אלו שהריבית שלהם כבר עמוק מתחת לאפס - לא מעזים להגיד שהם יעלו ריבית.

 

 

 

 

ומה אצלנו? גם ירושלים החליפה תקליט בהחלטת הריבית האחרונה כאשר נגיד בנק ישראל, אמיר ירון, אף העלה את הרעיון של ריבית שלילית. רק לפני מספר חודשים נכתב בתחזית של הבנק כי הריבית צפויה לעלות עד סוף 2019, אולם כעת, נדמה שהאירועים הדרמטיים שהתרחשו בכלכלה העולמית גרמו לתפנית דרמטית במנגינה שמגיעה מבנק ישראל. לא עוד תחזית להעלאות ריבית בשנה הקרובה, אלא מחשבות על ריביות שמתחת לאפס.

 

על הדברים האלו, על המשמעויות ועל התגובות של השווקים בעולם דיברנו בפרק ה-76 של פודקאסט מנועי הכסף עם אורי גרינפלד, הכלכלן והאסטרטג הראשי של בית ההשקעות פסגות.

 

 

פודקאסט שבועי על הנושאים החמים בעולם הכלכלה
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

ג'יי פאוול. האם בכל זאת תרד הריבית שוב בארה"ב? ג'יי פאוול. האם בכל זאת תרד הריבית שוב בארה"ב? צילום: בלומברג, Federal Reserve

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x