שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ענת גואטה נגד ועד עובדי הבורסה: "פגיעה במסחר אינה מקובלת"

יו"ר רשות ני"ע סירבה לבקשת ועד עובדי הבורסה להתערב בסכסוך עם ההנהלה, ובמכתב ששלחה אף מתחה עליהם ביקורת

רחלי בינדמן 08:1631.10.19

יו"ר רשות ני"ע ענת גואטה בוחרת בצד של הנהלת הבורסה בסכסוך בינה לבין ועד העובדים. לידי "כלכליסט" הגיע מכתב ששלחה גואטה - הרגולטורית שמפקחת על הבורסה שבניהולו של איתי בן זאב - לוועד העובדים, שבו היא משיבה לבקשת הוועד להתערב בסכסוך.

 

"אין בכוונת הרשות להתייחס לנושאים הנמצאים במחלוקת בין הנהלת הבורסה והוועד. נושאים שבמחלוקת יש לפתור בהידברות", לשון המכתב. גואטה אף מוסיפה כי "פגיעה בפעילות הבורסה על רקע סכסוך העבודה אינה מקובלת". בכך רומזת גואטה כי היא לא תיתן גיבוי להשבתת הבורסה על ידי העובדים בתור מנוף לחץ על ההנהלה, כפי שאכן קרה במאי האחרון. ככל הנראה, הסיבה לכך היא שגואטה חוששת שמהלכים מסוג זה יפגעו בתדמית הבורסה, שהונפקה השנה על רקע הניסיונות להגדיל את מחזורי המסחר בה ולמשוך משקיעים זרים בעידן של תחרות גלובלית גוברת.

 

מאז הנפקתה ביולי האחרון, עלה שוויה של הבורסה לניירות ערך ב־40% והוא עומד היום על 1.2 מיליארד שקל. עובדי הבורסה - ששכרם הממוצע עומד על 50 אלף שקל בחודש - קיבלו במסגרת ההנפקה 6% מהמניות, כך שגם הם נהנו מהעלייה במניה.

 

ענת גואטה ענת גואטה צילום: אוראל כהן

 

ראשית הסכסוך בבורסה נעוצה בהחלטה של בן זאב להפחית את מספר מפעילי המחשבים במשמרות המאוחרות של היום, שכוללות תשלום מוגדל, ובדרישות הקשורות בהנפקת הבורסה ובפתיחת ההסכם הקיבוצי בספטמבר 2018. ברקע עומד דו"ח ביקורת שהזמינה הבורסה, שנופק גם הוא בספטמבר 2018, שמצביע על ניפוח היקף השעות של חברי הוועד.

 

במאי האחרון הודיעו מספר מפעילי מחשבים כי הם חולים ובכך גרמו לעיכוב של שעתיים בפתיחת המסחר. זאת לאחר שבן זאב החליט להשעות שלושה חברים בכירים בוועד על רקע שיגור הודעות במערכת סגורה בניגוד להנחיות. לאחרונה ישנו רצון להביא את הסכסוך לסיום באמצעות פשרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x