$
בורסת ת"א

נטו אחזקות אישרה את מדיניות התגמול החדשה שלה

אסיפת בעלי המניות אישרה את המדיניות לאחר שזומנה בין היתר בעקבות התפטרותו של עדי עזרא מתפקידו כיו"ר דירקטוריון החברה; כמו כן, האריכה את תוקף תנאי הכהונה של אביו דודי עזרא שנכנס לתפקיד במקומו; במסגרת עדכון מדיניות התגמול, עלה השכר השנתי של מנכ״ל החברה עמי גולדין ב-120,000 שקל

נורית קדוש 16:2315.10.19

אסיפת בעלי המניות של נטו אחזקות אישרה היום (ג') את מדיניות התגמול החדשה של החברה ואת עדכון והארכת תוקף תנאי הכהונה של דודי עזרא, נשיא החברה ויו"ר הדירקטוריון, שנכנס לתפקיד בעקבות התפטרות בנו עדי.

 

אישור אסיפת בעלי המניות הושג שבועיים לאחר שנאלצה לדחות את אסיפת בעלי המניות שזימנה לפני כחודש וחצי, לצורך דיון עם גופים המייעצים למוסדיים. במסגרת עדכון מדיניות התגמול, עלתה עלות שכר מנכ״ל החברה עמי גולדין ל-1.32 מיליון שקל בשנה, לעומת 1.2 מיליון שקל עד כה.

 

האסיפה זומנה בין היתר בעקבות התפטרותו של עדי עזרא מתפקידו כיו״ר דירקטוריון החברה. בעקבות ההתפטרות ביקשה נטו מלינדה לאשר הסכם ניהול חדש עם נטו אחזקות, שבראשה עומד כיו״ר אביו של עדי, דודי עזרא, תוך הפחתת התמורה ליו״ר ב-15%.

 

 

דודי עזרא, נשיא נטו אחזקות ויו"ר הדירקטוריון דודי עזרא, נשיא נטו אחזקות ויו"ר הדירקטוריון צילום: א. סהר

 

מאז זימון האסיפה, מכרה נטו אחזקות כ-20% ממניות נטו מלינדה בשווי של 213 מיליון שקל. בעקבות המהלך, ירדו אחזקותיה של נטו אחזקות ל-57.9% מנטו מלינדה לעומת 79.45% לפני העסקה. כשבוע לאחר מכן, מכרה משפחת עזרא 230 אלף מניות המהוות 6.22% מהון המניות של החברה בתמורה ל-75.7 מיליון שקל ואחזקותיה בחברה ירדו ל-46.6%. מהלכי המכירה בוצעו על רקע הקושי של משפחת עזרא, שהעמידה לפני כשנה את החברה למכירה, במטרה למצוא קונה לאחזקותיה.

 

את המחצית הראשונה של 2019 חתמה נטו אחזקות עם עלייה של 7.9% במכירות שהסתכמו ב-1.3 מיליון שקל ועלייה של 22% ברווח הנקי ל-61 מיליון שקל. במקביל לדוחות חילקה החברה דיבידנד בגובה 130 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x