שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

מיצובישי: סוחר נפט הפסיד לנו 320 מיליון דולר

לדברי הקונגלומרט היפני, סוחר בחטיבה הסינגפורית שכבר פוטר מאז שנחשפו מהלכיו, הפסיד את הכסף בעסקאות נגזרים לא מאושרות

שירות כלכליסט 17:0820.09.19

הקונגלומרט היפני מיצובישי דיווח כי מהלכים לא חוקיים של סוחר נפט בחטיבה הסינגפורית הפסידו לחברה 320 מיליון דולר בעסקאות נגזרים לא מאושרות.

 

החברה מסרה בהצהרה כי העובד, ששמו לא נחשף, מחטיבת פטרו-דימונד סינגפור (Petro-Diamond Singapore) פוטר ומעשיו דווחו למשטרה. הוא הועסק במקור על מנת לנהל את ענייני המסחר בנפט מול סין, אך בפועל עסק מאז ינואר "בעסקאות נגזרים לא מאושרות", והסווה אותן כך שיראו כמו "עסקאות גידור". החטיבה ביטלה את התפקיד ובמיצובישי עדיין בודקים באיזו מידה העסקאות הללו ישפיעו על ההכנסות.

מעשיו של העובד דווחו למשטרה. מיצובישי מעשיו של העובד דווחו למשטרה. מיצובישי צילום: אי פי איי

 

לשוק הנפט היסטוריה ארוכה ועשירה של עסקאות בעייתיות. כך למשל, התאגיד הגרמני Metallgesellschaft הפסיד 1.2 מיליארד דולר ב-1994 בשל אסטרטגיית גידור שכשלה. בדומה, ב-2004, צ'יינה אוויאשן אויל ספגה הפסד של 550 מיליון דולר לאחר שזינוק במחירים חייב אותם להפסיק את המסחר בספקולציות.

 

לפי מיצובישי, בפרשה הנוכחית, העובד ביצע מניפולציות בנתונים במערכת הערכת הסיכונים של החטיבה כך שייראה כאילו העסקאות הבעייתיות קשורות לעסקאות ממשיות עם לקוחות. לפי הודעת החברה, מאז יולי "נצברו הפסדים כבדים ממסחר בנגזרים", אז מחירי הנפט נפלו, והחטיבה החלה לבדוק את העסקאות באמצע אוגוסט, אז העובד נעדר מהעבודה. הוא פוטר בסופו של דבר ב-18 בספטמבר, והתלונה נגדו הוגשה במשטרה למחרת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x