$
מנועי הכסף

פודקאסט כלכליסט

מדוע חבילת סלולר של 12.5 שקלים צריכה להדאיג אתכם

קיצצנו לנו את החשבון בעשרות אחוזים, אפשר לעבור חברות בקלות, אנחנו מקבלים אינטרנט חופשי בכל מקום וללא הגבלה - אבל עדיין, אורות אזהרה בוהקים נדלקים מעל השוק הסוער בישראל. פודקאסט מנועי הכסף - פרק 72

שי סלינס 17:2605.09.19

שוק הסלולר בישראל בסערה - וזו סערה שלא התחילה היום או לפני חודש. נקודת ההתחלה שלה היתה אי שם לפני 7 שנים, עם כניסת שחקנים חדשים למגרש מפעילי הסלולר. בשלבים הראשונים הסערה היתה מושלמת, בעיקר לכיס שלנו - כמו הוריקן שמתהווה מעל הים ולא מגיע ליבשה ולא גורם לנזק. המחירים ירדו בצורה אגרסיבית, התחרות הביאה לשיפור משמעותי בשירות הלקוחות ומשפחה שהיתה רגילה לשלם מאות או אלפי שקלים בחודש, קיצצה את החשבון החודשי שלה בעשרות אחוזים.

 

 

אלא שמאז ועד היום חברות הסלולר או יותר נכון 6 מפעילות הסלולר לא הצליחו להתאושש מהתחרות האגרסיבית. כמעט כל החברות יצאו למהלכים של התייעלות - מצמצום מצבות העובדים, דרך ניסיונות לשיפור השירותים ללקוחות ועד מעבר למשרדים במקומות זולים יותר על מנת לחסוך בהוצאות. אבל זה לא הספיק. החברות המשיכו לאבד משוויין בבורסה וניסו להמציא את עצמן מחדש עם ניסיונות חדירה לשוקים חדשים כמו הטלוויזיה.

   

בפרק ה-72 של פודקאסט מנועי הכסף עם אילנית שרף מנהלת מחלקת המחקר של פסגות ואורי גרינפלד הכלכלן הראשי, דיברנו על המצב המורכב של שוק הסלולר. עמדנו על הבעיות הקשות שמחירי הרצפה בשוק מעוררות, ניסינו להבין מדוע הצרכנים לא מסתערים על המבצעים החדשים ואיך בכל זאת החברות יכולות להרוויח מחבילות של 12.5 שקלים לחודש.

 

 

פודקאסט שבועי על הנושאים החמים בעולם הכלכלה
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

תור בסניף של סאני תור בסניף של סאני צילום: ג'ניה פרוז

בטל שלח
    לכל התגובות
    x