$
בורסת ת"א

נטו אחזקות של עדי עזרא מכרה 20% מנטו מלינדה

חברת האחזקות השלימה הפצה למוסדיים של 20% ממניות יצרנית ויבואנית המזון תמורת 213 מיליון שקל, וירדה לאחזקה של 57.9% בנטו מלינדה; המכירה עשויה לסייע לנטו מלינדה להיכנס למדדים המובילים, אך ייתכן כי הקושי למכור את נטו אחזקות הוביל את עזרא למכור אותה בחלקים

נורית קדוש וחזי שטרנליכט 17:0502.09.19

דודי עזרא מוכר את נטו מלמטה: המהלך למכירת נטו אחזקותעדיין לא הבשיל ודודי עזרא, נשיא ויו"ר החברה שהעביר לפני כארבע שנים את השליטה בה לבנו עדי, מוכר מניות של החברה הבת נטו מלינדה, שעוסקת בייצור, ייבוא ושיווק מזון.

 

נטו אחזקות השלימה היום (ב') הפצה של כ-20% ממניות נטו מלינדה בשווי של 213 מיליון שקל. העסקה התבצעה דרך דסק המניות של IBI והמניות נרכשו במחיר של 47.4 שקל למניה על ידי מספר גופים מוסדיים. מניית נטו מלינדה פתחה את היום בבורסת ת"א בשער 47.67 שקל למניה וכעת מזנקת ב-13.2% ל-54 שקל למניה.

מה דעתך על מניית נטו מלינדה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בעקבות המהלך, ירדו אחזקותיה של נטו אחזקות ל-57.9% מנטו מלינדה לעומת 79.45% לפני העסקה. הגדלת החזקת הציבור צפויה להעמיד את נטו מלינדה בסף המינימלי להכללתה במדד ת"א 125, שדורש בין היתר מחברות ציבוריות עם ותק של מעל לשנתיים, שיעור החזקות ציבור של מעל ל-35%.

 

מימין: דודי עזרא ועדי עזרא מימין: דודי עזרא ועדי עזרא צילום: נועם מושקוביץ', שוקה כהן

 

 

מכירת המניות יכולה לסייע לנטו מלינדה להיכנס למדדים המובילים - הזינוק במניה מקפיץ את שווי החברה ליותר ממיליארד שקל. בנוסף, ייתכן כי הקושי למכור את החברה הוביל את עזרא למכור נתחים ממנה. מדובר במהלך הפוך לזה שבעבר שקלה נטו לעשות, כשהתכוונה למחוק את נטו מלינדה מהמסחר.

 

את המחצית הראשונה של 2019 חתמה נטו אחזקות עם עלייה של 7.9% במכירות שהסתכמו ב-1.3 מיליון שקל ועלייה של 22% ברווח הנקי ל-61 מיליון שקל. במקביל לדוחות שפירסמה החברה בסוף השבוע האחרון, הודיע דירקטוריון החברה על חלוקת דיבידנד בגובה 130 מיליון שקל.

 

לפני כחודשיים התפטר במפתיע עדי עזרא מתפקידו כיו"ר דירקטוריון נטו אחזקות - שלוש שנים לאחר שאביו דודי עזרא העביר לידיו בנאמנות את אחזקותיו בקבוצה (53%). דודי עזרא מונה במקומו לתפקיד היו"ר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x