$
בורסת ת"א

עופר קורן המשנה למנכ"ל פועלים פורש מתפקידו

ברקע להחלטה - כניסתו הצפויה של דב קוטלר לתפקיד המנכ"ל הבא של הבנק, בחודש אוקטובר; בחודשים האחרונים פרשו גם ראש החטיבה הקמעונאית רונן שטיין וראש חטיבת האסטרטגיה ארז יוסף

שירות כלכליסט 10:1327.08.19

המשנה למנכ"ל בנק הפועלים עופר קורן פורש מתפקידו: הבנק מדווח הבוקר לבורסה (ג') שקורן, הממונה על החטיבה הפיננסית (CFO), הודיע על רצונו לפרוש מהבנק - מועד סיום הכהונה יקבע בהמשך. ברקע להחלטתו של קורן - כניסתו הצפויה לתפקיד של המנכ"ל החדש דב קוטלר.  

קורן החל את דרכו בבנק כמנהל המרכז לניהול אסטרטגי, בהמשך הקים וניהל את היחידה ליישום הרפורמה להגברת התחרות ("חוק שטרום") ולאחר מכן מונה לחבר הנהלה, כ CFO של הבנק. קורן הוא מינוי של מנכ"ל הבנק לשעבר ציון קינן וקודם לחבר הנהלה על ידי אריק פינטו. 

 

ב-15 ביולי בחר דירקטוריון פועלים בדב קוטלר למנכ"ל הבא של הבנק במקומו של אריק פינטו. האתגר הראשון של קוטלר יהיה לבנות כוורת הנהלה של אנשי אמון שילכו אחריהם וכבר לאחר בחירתו היה ברור שכניסתו לתפקיד עשויה לייצר רעידות משנה במרקם הניהולי. עזיבתו של קורן מצטרפת לזו של רונן שטיין, ראש החטיבה הקמעונאית שהודיע על פרישתו עוד בתחילת המירוץ לתפקיד המנכ"ל ושל ארז יוסף, אחד המועמדים המובילים לתפקיד, וראש חטיבת האסטרטגיה ומשאבי האנוש של הבנק שהודיע על עזיבתו סמוך לאחר בחירתו של קוטלר. 

 

קוטלר, לשעבר מנכ"ל ישראכרט ומנכ"ל בית ההשקעות פריזמה שנחשב כמינוי חיצוני, ייכנס לתפקיד באוקטובר הקרוב ויצטרך לאייש באופן מיידי את שלושת הכיסאות הללו. לפי הערכות, גולן שרמן, היום ראש חטיבת החדשנות והדיגיטל של הבנק (שכיהן בעבר כראש המחלקה הקמעונאית) הוא המועמד המוביל להחליף את שטיין.

 

לפני חודש נפגש יו"ר הבנק עודד ערן עם חברי ההנהלה והעביר להם מסר כי לקוטלר אין כוונה או רצון להיפרד מחברי הנהלה, והן ערן והן קוטלר מקווים שהעזיבה של קורן תהיה האחרונה בעתיד הקרוב. עוד לא ברור לאן פניו של קורן מיועדות.

 

במסגרת תפקידיו, הוביל קורן את ההנפקה של ישראכרט וכן את הנפקת שב"א. כמו כן היה שותף לגיבוש אסטרטגיית התשלומים של הבנק וייזום אפליקציית ביט, הוביל את גיבוש הסכמי התפעול עם חברות כרטיסי האשראי ועם מאסטרקארד, ניהל תהליכי תכנון אסטרטגי רבים והוביל את תהליך התכנון הפיננסי של הבנק. בתפקידו הנוכחי, נמצאים תחת אחריותו חשבות הבנק, האגף הפיננסי, ניהול ההון, ניהול קשרי משקיעים, היחידה הכלכלית ואגף הייעוץ. קודם הצטרפותו לבנק שימש קורן כיועץ עסקי ואסטרטגי והיה שותף בחברת הייעוץ טריגר-פורסייט, שבה עבד שמונה שנים.

 

עופר קורן אמר בהודעת הפרישה שפרסם הבנק: "היתה לי הזכות ליהנות מתקופה משמעותית, מלאת אתגרים, חוויות, עשייה והתפתחות אישית בבנק, שהוא אחד הארגונים המובילים בישראל. לאחר מספר שנים אינטנסיביות מאוד, ברצוני לבחון אפיקים מקצועיים חדשים. אני מודה מאוד לאריק פינטו ולעודד ערן על ההזדמנות ובעיקר על האמון, הגיבוי והעשייה המשותפת והמוצלחת לאורך כל הדרך".

 

אריק פינטו, מנכ״ל בנק הפועלים, אמר בתגובה: ״קיבלתי בצער רב את הודעת ההתפטרות של עופר קורן. עופר הוא אחד הטאלנטים הבולטים של בנק הפועלים, אסטרטג ואחד המוכשרים בתחום הפיננסים בישראל. הוא הגיע להישגים משמעותיים בבנק בכל התפקידים אותם מילא, כאשר בתפקידו האחרון הוביל בהצלחה גדולה את הנפקת ישראכרט. אני בטוח שנכון לו עתיד מזהיר מבחינה מקצועית״. 

 

 

עופר קורן משנה למנכ"ל בנק הפועלים עופר קורן משנה למנכ"ל בנק הפועלים צילום: גיא אסיאג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x