$
שווקי חו"ל

הסברו רוכשת את "כוח פיג'יי" ו"פפה החזירה" ב-4 מיליארד דולר

יצרנית הצעצועים האמריקאית חתמה על חוזה לרכישת חברת eOne, שבבעלותה הזכויות על שתי סדרות האנימציה הפופולריות

שירות כלכליסט 16:4524.08.19

יצרנית הצעצועים האמריקאית הסברו (Hasbro) חתמה על חוזה לרכישת החברה שבבעלותה הזכויות על סדרות האנימציה הפופולריות "פפה החזירה" (Peppa Pig) וכוח פיג'יי (PJ Masks).

 

לפי ההודעה שפרסמה החברה ביום חמישי, בכוונתה לרכוש את eOne עבור 4 מיליארד דולר. חברת הבידור, הנסחרת בבורסת לונדון, היא גם הבעלים של מותג האנימציה Ricky Zoom.

 

העסקה, כך מדווח אתר CNN, תאחד את המותגים המצליחים הללו עם המותגים שכבר בבעלות הסברו, ביניהם הפוני הקטן, הרובוטריקים, פליי דו, מונופול והפאוור ריינג'רס. "הסברו תמנף את יכולות הבידור העצומות של eOne כדי להביא את המותגים שמושכים מעריצים ומשפחות לכל המסכים ברחבי העולם", מסר מנכ"ל הסברו בריאן גולדנר.

כוח פיג'יי כוח פיג'יי צילום: youtube

 

 

העסקה, שעוד צריכה לזכות באישור הרגולטורים, צפויה להיסגר עד סוף השנה. מנהלי eOne יצטרפו להסברו. אולם, מניית eOne זינקה ביום שישי ב-35% בעקבות הפרסום, ועלתה מעל למחיר שהסברו הסכימה לשלם. כעת נפוצו השערות, שהחברה תסכים להצעה מתחרה גבוהה יותר.

 

הסברו מחפשת לבצע עסקאות חדשות על מנת לפצות על סגירת רשת הצעצועים טויס אר אס, שהייתה שותפה מרכזית שלה. העסקאות הללו כוללות שותפות עם ענקית הסטרימינג נטפליקס, שהודיעה ביוני כי תפיק סדרה מצוירת המבוססת על משחק הקלפים קסם: ההתאספות (Magic: The Gathering) שבבעלות הסברו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x