שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הדו"ח הראשון של לפידות כמנכ"ל שיכון ובינוי: הפסד של 44 מיליון שקל

שיכון ובינוי שבשליטת נתי סיידוף סיכמה את הרבעון השני של 2019 עם עלייה של 16.8% בהכנסות שהסתכמו ב-1.6 מיליארד שקל, אך עברה להפסד בשורה התחתונה; ההוצאות זינקו בעקבות תוכניות תגמול למנהלים על רקע כניסתו של לפידות לתפקיד; החברה ביטלה את מדיניות הדיבידנד

אורי גלאור 14:4321.08.19

קבוצת שיכון ובינוי שבשליטת נתי סיידוף פרסמה היום (ד') את התוצאות הכספיות של הרבעון השני של 2019, שהציגו עלייה בהכנסות לצד זינוק בהוצאות ושורה תחתונה שלילית. זהו הדוח הראשון תחת המנכ"ל אייל לפידות.

 

כן דיווחה החברה על ביטול מדיניות חלוקת הדיבידנד, ומעתה יתבצעו חלוקות הדיבידנד בהתאם להחלטות שיקבל הדירקטוריון.

 

אייל לפידות מנכ"ל הפניקס אייל לפידות מנכ"ל הפניקס צילום: שאול גולן

 

הכנסות הקבוצה צמחו ברבעון ב-16.8% והסתכמו ב-1.6 מיליארד שקל, לעומת 1.38 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות במרבית מגזרי הפעילות רשמו צמיחה, מלבד מגזר הקבלנות ותשתיות בנייה שהציג ירידה של 6% בהכנסות ל-770.8 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית שיכון ובינוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
93% 0% 7%

 

הרווח הגולמי הרבעוני קפץ ב-34.5% ל-227 מיליון שקל (שיעור רווח גולמי 14%) לעומת 168.8 מיליון שקל (שיעור רווח גולמי 12.2%) ברבעון השני של 2018.

 

הוצאות ההנהלה וכלליות קפצו ברבעון ל-149.5 מיליון שקל, אל מול 107.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. העלייה נבעה מעלייה בהוצאות השכר וההוצאות הנלוות, שזינקו מ-65 מיליון שקל ל-106.9 מיליון שקל, בעיקר בגלל תוכניות תגמול למנהלים בעקבות כניסתו של לפידות לתפקיד מנכ"ל החברה.

 

בנוסף רשמה החברה הפסד של כ-45 מיליון שקל (לפני מס) במסגרת הוצאות מימון, עקב ירידת שער המניה של איי.די.או שבה מחזיקה שיכון ובינוי ב-7.5%.

 

החברה סיכמה את הרבעון עם הפסד (מאוחד) של 33 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 175.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד הנקי המיוחס לבעלי המניות עמד על 43.9 מיליון שקל לעומת רווח של 169.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. 

 

בשיחת ועידה שערכה החברה אמר לפידות "אני נמצא בשיכון ובינוי קצת יותר מחודשיים, ואני מאוד מתרשם מהפוטנציאל המהותי שיש בחברה הזו. בעתיד הקרוב אציג תוכנית אסטרטגית שבה אתאר את הדרך שבה נשביח את ערכה של החברה בשנים הקרובות". בסיכום השיחה הוסיף לפידות כי "אנו מחוייבים להשבחת החברה ולמימוש הערך שלה, כפי שראיתם יש פוטנציאל רב שאיננו ממומש ואנו נעשה את המיטב והמירב כדי לממש אותו בתקופה הקרובה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x