$
בורסת ת"א

בית המשפט: הסכסוך בין האצ'יסון ל-IDE עובר לבוררות

הבורר הוא עו"ד גבי מויאל מאור. הסכסוך נוגע להפעלת זכות הסירוב הראשונה שיש להאצ'יסון על רכישת מניותיה של IDE בחברת התפעול של מתקן ההתפלה בשורק

גולן חזני 20:5314.08.19

בית המשפט המחוזי בת"א קבע לאחרונה, בהסכמת הצדדים, כי הסכסוך בין חברת הנדסת ההתפלה (IDE) לדן קפיטל על מכירת אחזקותיה של IDE, יועבר להליך של בוררות בפני עו"ד גבי מויאל מאור מפירמת עורכי הדין המבורגר עברון ושות'.

 

 

האצ'יסון מים, המחזיקה ב–49% ממניותיה של חברת התפעול של מתקן ההתפלה בשורק, הגישה בפברואר השנה בקשה למינוי בורר שיכריע במחלוקת בינה לבין IDE בנוגע להפעלת זכות הסירוב הראשונה שיש להאצ'יסון על רכישת מניותיה של IDE בחברת שורק לתפעול ותחזוקה, שהיא חברת התפעול של המתקן.

עו"ד גבי מויאל מאור עו"ד גבי מויאל מאור צילום: עמרי מירון

 

 

האצ'יסון, שמכרה ב–2018 ל–IDE את מניותיה (49%) בחברת הזכיין של מתקן ההתפלה, טוענת כי IDE שלחה לה ב–26 בדצמבר 2018 מכתב, ובו הודיעה שקיבלה הצעה מדן קפיטל על רצונה לרכוש ממנה את אחזקתה בחברת התפעול של המתקן בשורק, בצירוף הסכם המכר.

 

האצ'יסון טוענת, שהמידע שקיבלה מ–IDE אינו מאפשר לה לקבל החלטה מושכלת אם לממש את זכות הסירוב, משום שהוא אינו כולל מידע על אופן חישוב המחיר, על מערכת ההסכמים בין IDE לדן קפיטל ועל האמיתות של המחיר.

 

הבוררות כפי שקבע בית המשפט לא תעסוק בעסקת המכירה עצמה, שלא תשנה, אלא רק במחלוקות הכספיות בין הצדדים סביב העסקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x