$
בורסת ת"א

20 מיליון דולר במחלוקת: האם המענק של אורי יהודאי בסכנה?

בנושא אחד נמצאים יהודאי וחברת IFF באותה הסירה: תביעה שהוגשה נגדם על ידי עמית עידו, אחד מבעלי המניות בחברה, בעניין מענק שאושר ליהודאי יומיים לפני שפרוטרום מוזגה לתוך IFF

תומר גנון 06:5313.08.19
אורי יהודאי וחברת IFF אמנם הפכו לנצים מאז השבוע שעבר בעקבות פרשת התשלומים החשאיים, אך במקביל, יש נושא אחד שבו הם נמצאים באותה הסירה: תביעה שהוגשה נגדם בעניין מענק שאושר ליהודאי.

 

ב־2.10.18, יומיים לפני שפרוטרום מוזגה לתוך IFF, הודיעה החברה כי הדירקטוריון אישר ליהודאי, המנכ"ל והנשיא דאז, בונוס של 20 מיליון דולר במזומן. הבונוס אושר אף שהאסיפה הכללית של בעלי המניות בפרוטרום התנגדה לאישורו.  

אורי יהודאי אורי יהודאי צילום: סיון פרג'

 

מיד עם מיזוג החברה הגיש עמית עידו, אחד מבעלי המניות בחברה - ובאמצעות משרד עורך הדין יעקב שפיגלמן - בקשה לגילוי ועיון במסמכים לפני הגשת תביעה נגזרת נגד IFF. בקשה זו מוגשת לפני תביעת פיצויים מנושאי משרה בחברה ובדירקטוריון על רשלנות ואי־זהירות. עידו טוען כי חברת הייעוץ אנטרופי וגופיים מוסדיים התנגדו לאישור הבונוס, ועל כן דרושים לו מסמכים שונים כדי לבדוק את כשרות ההחלטה, שאותה הגדיר כ"חריגה ותמוהה".

 

באותו יום שבו הגיש עידו את בקשתו, הוגשה בקשה זהה בפני השופט מגן אלטוביה מבית המשפט המחוזי בתל אביב. אלטוביה הכריע שידון בבקשתו של עידו. בחודש שעבר פנתה IFF, באמצעות עו"ד ליאור פורת ממשרד גורניצקי ושות', לבית המשפט וביקשה להגיש את תגובתה אחרי פגרת הקיץ. בבקשה צוין כי הצדדים מקיימים "מגעים להסדר דיוני אשר ככל שיושג, צפוי לייתר את הצורך בדיון והכרעה בבקשת הגילוי". ניסוח כזה מעיד בדרך כלל על מגעים אפשריים לפשרה. בית המשפט נעתר לבקשה לדחיית כתב ההגנה.

 

יהיה מעניין לבחון כיצד תגיב IFF לבקשה לגילוי מסמכים, לאור ממצאי החקירה הפנימית נגד יהודאי: האם היא תגן על החלטתם של הדירקטוריון לשלם את הבונוס ליהודאי, או שתעלה טענות כלשהן לגביו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x