שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פרשקובסקי: הגענו לשיעור רווחיות של מעל ל-20% במחיר למשתכן - כמו בשוק החופשי

יו"ר חברת הבנייה למגורים: "המצב בשוק הוא טוב מאד, התחלות הבנייה ירדו, ומצד שני יש ביקוש קשיח"; פרשקובסקי רשמה ברבעון השני צמיחה של 77% בהכנסות ממכירת דירות, ל-209 מיליון שקל - הרווח עלה ב-29% ל-31 מיליון שקל

חזי שטרנליכט 12:3111.08.19

מחירי הדיור באזורי הביקוש בדרך להרים ראש וייתכן שאף בשיעור חד - כך מעריך יוסי פרשקובסקי, יו"ר חברת הבנייה למגורים פרשקובסקי. החברה, שלקחה חלק בשורה של מכרזי מחיר למשתכן, צליחה להגיע לשיעורי רווחיות גבוהים מאוד בפרויקטים של המכרז. זאת על אף הטענות לפיהן לנוכח העלות הסופית המוכתבת, הפרויקטים של המכרז אינם רווחיים.  

"היינו שחקנים חזקים בשוק החופשי עוד לפני מחיר למשתכן, אבל כשהגענו לתוכנית הבאנו יתרון יחסי בתור חברה מבצעת. אחד היתרונות ב'מחיר למשתכן' היה שההון העצמי שהבנק דרש עמד על מחצית מההון העצמי שדורש פרויקט רגיל בשוק החופשי. בסיכומו של דבר הגענו לרווחיות בשיעור של מעל ל-20% (רווח גולמי) בפרוייקטים של מחיר למשתכן, בדומה לפרוייקטים בשוק החופשי. אחרים בשוק היו אומרים שזה מאוד מרשים", אמר פרסקובסקי.

 

החברה פרסמה היום את תוצאות הרבעון השני, במהלכו רשמה הכנסות ממכירת דירות של 209.4 מיליון שקל, עלייה של 77% השוואה לרבעון המקביל, עם שיעור רווחיות גולמית של 22%. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 31.4 מיליון שקל, עליה של 28.6%.

 

לצד אתרי הפעילות במחיר למשתכן, פרשקובסקי מנהלת פרויקט בשוק החופשי, בשכונת נווה דורון הצמודה לבאר יעקב - שאותו החלה לשווק. החברה מכרה ברבעון האחרון 122 דירות בפרויקט זה.

 

"המצב בשוק מבחינת הביקושים באזור המרכז הוא טוב מאוד", אומר פרשקובסקי ל"כלכליסט". לדבריו, "בחצי השנה האחרונה, רשות מקרקעי ישראל כמעט ולא שיווקה מכרזים חדשים. אין ממשלה בפועל ויש מחסור בקרקעות זמינות לשיווק. אנחנו רואים שהתחלות הבנייה ירדו. מצד שני יש ביקוש קשיח באזור המרכז, למשל בנווה דורון. שם המחירים ממש נוסקים". לפי הנתונים שמסר פרשקובסקי, דירת 4 חדרים בנווה דורון נמכרת ברמות של 1.7 מיליון שקל (מחיר ממוצע לבניין); דירת 5 חדרים במחיר של סביב 1.85 מיליון שקל. "בבאר יעקב הסמוכה מחיר דירת 5 חדרים כבר חצה את 2 מיליון השקלים", אמר.

 

מתחילת השנה נרשמו עליות חדות במניות חברות הנדל"ן שבונות למגורים: מנייית פרשקובסקי טיפסה ב-88% מתחילת 2019, אזורים זינקה ב-75.8% בתקופה האמורה וישרס ב-61%. "אני מניח שאחת הסיבות המרכזיות לעליות של המניות היא שנוצרה הרגשה בשוק שהמחירים הולכים ועולים, זה נותן רוח גבית לדוחות העתידיים של חברות הנדל"ן למגורים".

 

חברת פרשקובסקי סיימה את המחצית הראשונה של 2019 עם הון עצמי של 581 מיליון שקל וזאת לאחר חלוקת דיבידנדים של 20 מיליון שקל מוקדם יותר השנה. החברה מיישמת מדיניות חלוקת דיבידנד של 50% מהרווח הנקי ללא רווחי שערוך, ועם פרסום הדוחות לרבעון שני החברה הכריזה על חלוקת דיבידנד נוספת בסכום של 14 מיליון שקל בחודש אוגוסט, כך שבמצטבר מדובר בחלוקת דיבידנדים של 34 מיליון שקל השנה.

 

יוסי פרשקובסקי יוסי פרשקובסקי צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x