$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

אלקו ועזריאלי אישרו: האחים זלקינד במו"מ לרכישת סופרגז

הבוקר חשף כלכליסט שאלקו מנהלת מו"מ לרכישת חברת הגז מידי קבוצת הקניונים; החברות אישרו את הפרסום ונקבו בסכום של 770 מיליון שקל ששליש ממנו הוא בתמורה נדחית; בצירוף החוב למחזיקי האג"ח של סופרגז, עומד היקף העסקה על מעל מיליארד שקל

גולן חזני 15:1721.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

החברות עזריאלי ואלקו אישרו לפני שעה קלה (א') בדיווח לבורסה את הפרסום הבלעדי בכלכליסט מהבוקר, שלפיו אלקו החזקות מנהלת מו"מ לרכישת חברת סופרגז מקבוצת עזריאלי.

 

החברות נקבו בסכום של 770 מיליון שקל כתמורה בעסקה, אולם כ-255 מיליון שקל מתוכה הם בתמורה נדחית, ככל הנראה בהלוואת מוכר. כפי שפורסם בכלכליסט, המחיר איננו כולל את חובה של סופרגז למחזיקי האג"ח שלה בסך 323 מיליון שקל וחוב בנקאי נוסף, כך שהיקף העסקה כולה עולה למעשה על מיליארד שקל.

        

מימין: מייקי ודני זלקינד, בעלי השליטה באלקו מימין: מייקי ודני זלקינד, בעלי השליטה באלקו צילומים: ישראל הררי

 

   

שתי החברות ציינו כי "בשלב זה טרם גובש מתווה סופי מוסכם להתקשרות ואין ודאות כי המגעים האמורים יבשילו לכדי חתימת הסכם או כי העסקה תצא אל הפועל".

 

סופרגז, מחברות שיווק הגז הגדולות בארץ, מצויה כיום בבעלות קבוצת עזריאלי, שמחזיקה ב־100% ממניותיה דרך חברת האחזקות גרנית הכרמל. בעזריאלי מנסים למכור את סופרגז כבר יותר משש שנים. נתח השוק של חברת הגז הוא 18% ויחד עם אמישראגז ופז גז הן מחזיקות ב-75% מהשוק בארץ.

 

עבור אלקו מדובר בזרוע השקעות רביעית, בנוסף לאלקטרה הפועלת בתחום התשתיות, אלקטרה נדלן שבתחום הנדל"ן ואלקטרה מוצרי צריכה שפועלת בתחום מכשירי החשמל. בעלי השליטה באלקו הם האחים מייקי ודני זלקינד, בעלת השליטה בקבוצת עזריאלי היא דנה עזריאלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x