$
בורסת ת"א

לאחר הסדר החוב: מעלות מוציאה את מדלי קפיטל מרשימת המעקב

חברת הדירוג הותירה את אופק הדירוג של מדלי קפיטל על 'שלילי' - עדיין צופה שהדירוג שלה ירד בעתיד; במעלות חוששים מהגמישות הפיננסית של מדלי, בעקבות המשא ומתן למיזוגה עם סיירה אינקום קורפ

חזי שטרנליכט 11:2721.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

ההשלכות של הסדר החוב בחברת מדלי קפיטל מגיעות לדירוג שלה. חברת S&P מעלות עידכנה בסוף השבוע שהיא מוציאה את מדלי קפיטל מרשימת המעקב (creditwatch) השלילית שלה, אך מותירה את אופק הדירוג על 'שלילי', כלומר היא עדיין צופה שהדירוג של מדלי קפיטל שאושרר ברמת BBB- ימשיך להישחק בעתיד. 

 

במעלות ציינו כי אשרור הדירוג של מדלי קפיטל משקף את התוצאה של הסדר החוב שהושג מוקדם יותר החודש ובשבוע שעבר קיבל את אישור מחזיקי האג"ח

 

מדלי קפיטל היא חברת אשראי חוץ בנקאי מוול סטריט, שגייסה בארץ בתחילת 2018 סדרת אג"ח בסכום של 430 מיליון שקל. הסדרה היתה אמורה להיפרע ב-2024 והוקדמה ל-2021 לאחר הרעה בתנאים העסקיים שלה.

 

בלע השליטה במדלי קפיטל. מימין: סת' טאוב וברוק טאוב בלע השליטה במדלי קפיטל. מימין: סת' טאוב וברוק טאוב צילום: גטי אימג'ס

 

 

במעלות ציינו כי ההתניה הפיננסית ביחס לסך שווי הנכסים נטו של מדלי קפיטל תפחת ל-215 מיליון דולר מ- 275 מיליון דולר. בנוסף, התיקון מאפשר לבעלי האג"ח לדרוש פרעון מוקדם רק ברמת דירוג B ומטה, ולא BBB- כפי שהיה עד עכשיו. כמו כן, הופחתה הריבית ומנגד האג"ח הובטחו בביטחונות של 92 מיליון דולר.

 

במעלות ממשיכים להעריך את הגמישות הפיננסית של מדלי קפיטל ככזו שמהווה סיכון, עקב המשא ומתן המתמשך למיזוגה לחברת סיירה אינקום קורפ. יחס כיסוי הנכסים של מדלי ירד נכון לסוף הרבעון הראשון ל-202% מ-229%. במעלות ציינו כי "במקרה שתחול הידרדרות נוספת בהלוואות אלו או בהשקעות אחרות של החברה, יחס כיסוי הנכסים עלול לרדת מתחת ל-200% ולהגביל את יכולת החברה לגייס חוב נוסף".

 

עם זאת, סבורים שם שלחברה תהיה כרית ביטחון מספקת ביחס להתנייה הפיננסית המחייבת סך נכסים נטו של 215 מיליון דולר. במעלות מאמינים שהמיזוג יושלם עד סוף 2019 אך קיימת לדבריהם אי ודאות גבוהה לגבי גורמים מסויימים שיכולים לעכבו או ליציאתו לפועל.

 

תשואת האג"ח של החברה בת"א עומדת על 8.54%. בעת המשבר האחרון בקרב חברות החוב האמריקאיות נגעה האגרת בתשואה של 23.56%. ערב גיבוש ההסדר, בתחילת החודש, עמדה התשואה על 15.5%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x