שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

בגלל מזג האוויר: הרווח הנקי של אדמה צפוי לרדת עד 21% ברבעון השני של 2019

גלי החום שהובילו ליובש קיצוני באירופה והשלג הכבד וההצפות בארה"ב, השפיעו לשלילה על הרווח הנקי של חברת מוצרי האגרוכימיה שצפוי לנוע בטווח שבין 123 ל-133 מיליון דולר

חזי שטרנליכט 15:4315.07.19

חברת מוצרי האגרוכימיה אדמה צפויה לחתום מחצית ראשונה עם ירידה ברווח הנקי שנובעת מתנאי מזג האוויר החריגים שאירוע ברבעון השני של 2019.

 

באירופה נרשמו גלי חום שהובילו ליובש קיצוני מחד, ובארה"ב נרשם שלג כבד והצפות בחלק המוקדם יותר של השנה שהשפיעו לשלילה מאידך. בתוך כך החברה צופה ירידה שנעה בין 15.2% ל-21.6% ביחס לרבעון השני אשתקד. הרווח הנקי צפוי לנוע ברבעון השני בין 123 ל-133 מיליון דולר.

 

מדובר בתחזית מוקדמת שהחברה צפויה להמשיך לפרסם מדי רבעון עד לסוף 2019, היא נובעת ממיזוג של אדמה עם חברת סנונדה הסינית. שתיהן חברות שבשליטת כמצ'יינה הסינית. המכירות של אדמה ברבעון השני צפויות לעמוד על כמיליארד דולר. עם זאת, המשך הביצועים החזקים באזורי אמריקה הלטינית, הודו והמזרח התיכון וכן מצד חברות חדשות שרכשה, יחד עם העלאות מחיר נוספות ומשמעותיות בכל האזורים, קיזזו חלקית את השפעות מזג האוויר ואת העיכובים בזמינות האספקה, ואפשרו לחברה לשמור על רווחיות גולמית יציבה.

 

 

מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין

 

בסין, הביקוש למוצרים מפורמלים וממותגים של אדמה ממשיך להיות חזק, כשהחברה ממשיכה לקדם מכירת מוצרים אלה באמצעות ערוצי ההפצה שלה, על ידי הפחתת מכירת מוצרים טכניים לא מפורמלים לגורמי ביניים. עם חידוש הפעילות באתר הישן בג'ינגזו לקראת סוף חודש מרץ, החברה מגדילה בהדרגה את היקף הייצור. המתקן החדש והמתקדם לטיפול שפכים החל בעבודתו, בעוד שמערכות הפירוק הביולוגי עוברות אקלום לאיכות השפכים המשופרת. עם התקדמות בטיפול בשפכים, עדיין היו מגבלות על זמינות האספקה של מספר מוצרי מפתח המיוצרים באתר, ובהקשר זה רשמה החברה בחציון עלויות השבתה בסך של כ-21 מיליון דולר.

 

בחברה מעריכים כי המחצית השנייה של 2019 תהיה חזקה יותר. החברה מעריכה שביצועיה יתחזקו עם הגעת השווקים בחצי הכדור הדרומי, אשר ממשיכים להציג ביצועים חזקים, לשיא העונה שלהם, וכן עליית היקף הייצור באתר הישן בג'ינגזו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x