$
שוק ההון

דיווח שוטף

נעילה שלילית בבורסת ת"א; מליסרון איבדה 2.8% אחרי פרישת המנכ"ל

מדד ת"א 35 נחלש ב-0.4%, ת"א 125 שמר על רמת הפתיחה; מנכ"ל מליסרון אבי לוי פורש מקבוצת הקניונים לאחר שהמו"מ בנוגע לחוזהו התפוצץ; פורסייט זינקה ב-14.7% לאחר דיווח על ניסוי של חברה נכדה שיתקיים בקרוב; אורי לוין הסיר את מועמדותו לתפקיד מנכ"ל בנק הפועלים

כתבי שוק ההון 17:2611.07.19

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - הבורסה בתל אביב חתמה את שבוע המסחר במגמה שלילית - ת"א 35 נחלש ב-0.4%, ת"א 125 שמר על רמת הפתיחה. מליסרון איבדה 2.8% אחרי הדיווח על פרישת המנכ"ל אבי לוי, פורסייט זינקה ב-14.7% על רקע תחילת ניסוי של החברה הנכדה, אזורים בלטה עם קפיצה של 6.2%.

 

בסיכום שבועי - ת"א 35 נחלש ב-0.5%, ת"א 125 נסוג ב-0.2%. אלביט מערכות הובילה את ת"א 35 והתחזקה השבוע ב-3.1%, טבע סגרה את המדד ואיבדה 6.3% מערכה.

 

16:30 - מגמות מסחר בבורסה: בצד החיובי - אינטרקיור מטפסת ב-0.6% ורושמת יום עליות שישי ברצף, אנלייט מתחזקת ב-0.5% ביום חיובי חמישי, פורמולה מערכות עולה ב-2.3% ביום רביעי של מגמה ירוקה. בצד השלילי - נייר חדרה מוחקת 2.9% ביום שביעי של ירידות, הולמס פלייס מאבדת 0.5% ביום ירידות שישי ברצף.

       

מכון כושר של הולמס פלייס מכון כושר של הולמס פלייס

 

      

15:05 - רז מור, אנליסט נדל"ן במיטב דש ברוקראז': "מליסרון היא חברה גדולה ומבוססת עם הנהלה ברמה גבוהה שתוכל לתפקד עצמאית ולגשר בהצלחה על תקופת הזמן שתחלוף עד מינוי מנכ"ל חדש ותקופת החפיפה הנדרשת. מועמדים להחלפתו של מר לוי יכולים להגיע הן מתוך החברה והן מבחוץ.

 

לאחרונה ראינו פרישת מנכלים בחלק מחברות הנדל"ן המניב הגדולות: יובל בורשטיין פרש מכהונתו כמנכ"ל עזריאלי וסגי איתן מנכ"לית נכסים ובניין הודיעה על פרישתה, כך שלא מדובר בהודעת הפרישה הראשונה או האחרונה".

 

13:05 - פורסייט מזנקת ב-10% במחזור גבוה אחרי שדיווחה שחברה נכדה שלה, איי-נט מובייל בע"מ (Eye-Net Mobile Ltd), תערוך בישראל ניסוי בקנה מידה גדול במערכת שלה למניעת תאונות דרכים המבוססת על תקשורת סלולרית. הניסוי יסכם שנתיים וחצי של פעילות פיתוח ומהווה ציון דרך חשוב עבור החברה במעבר מטכנולוגיה למוצר. אלפי משתמשים צפויים להשתתף בניסוי בן חמישה ימים, שיחל ב-24 ביולי. הניסוי פתוח לקהל הרחב ומוגבל ל-30 אלף המשתתפים הראשונים.

 

מניות בולטות: אזורים קופצת ב-5.4% במחזור גבוה, כיל מתחזקת ב-1.5%, שיכון ובינוי עולה ב-2.5%.

 

11:25 - אורי לוין הסיר את מועמדותו לתפקיד מנכ"ל בנק הפועלים. לכלכליסט נודע שלוין, שהיה מועמד לניהול שני בנקים - דיסקונט ופועלים, לא הגיע הבוקר לראיונות של ועדת האיתור ובכך אותת שהוא מסיר את מועמדותו ומעדיף את ניהול דיסקונט, שם סיכוייו גבוהים מאד והוא נחשב בגדר מועמד מוביל. ועדת האיתור של פועלים נותרה עם המועמדים הפנימיים ארז יוסף וגולן שרמן והמועמדים החיצוניים יעקב אורבך (שעזב את פועלים לטובת קבוצת דלק וכעת מתמודד על תפקיד ניהול הבנק) ודני קולר שעזב גם הוא את הבנק לא מזמן. מניית פועלים נחלשת ב-0.6%, דיסקונט מאבד 0.9%.

 

10:20 - פרשן כלכליסט אורי טל טנא מתייחס למסחר: "היום יהיה היום הקובע של עדכון הרכב המדדים שיכנס לתוקף בראשון לאוגוסט. כיוון שהעדכון מתבסס על ממוצע מחירי המניות בעשרת ימי המסחר שיסתיימו היום השפעת יום המסחר הנוכחי נמוכה, והעדכון למעשה כבר נקבע. ישראמקו תצא ממדד ת"א 35 ותכנס למדד ת"א 90. שיכון ובינוי תכנס למדד ת"א 35 ותצא ממדד ת"א 90. אלקטרה נדל"ן תכנס למדדי ת"א 90 ות"א 125. המניות אלרוב נדל"ן, בי קומיונקיישנס וספאנטק יצאו ממדדי ת"א 90 ות"א 125. למדד SME60 יכנסו: ספאנטק, רציו פטרוליום, אאורה ופנינסולה. ממדד sme60 יצאו המניות: אלקטרה נדל"ן, סקייליין, ננו דימנשיין, שנפ ותאת טכנולוגיות".

 

10:00 - דרמה במליסרון: הדירקטוריון מכונס, המנכ"ל אבי לוי בדרך החוצה. בעלת השליטה ליאורה עופר סירבה להעניק למנכ"ל חברת הקניונים, שחוזהו מסתיים ביום חמישי הבא, את ההלוואה שביקש לרכישת 5% ממניות החברה.

 

אבי לוי מנכ"ל מליסרון אבי לוי מנכ"ל מליסרון צילום: צביקה טישלר

 

09:45 - המסחר נפתח בעליות שערים קלות במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125 (עליות של 0.1%). הבנקים בולטים לחיוב כאשר מדד הסקטור עולה ב-0.3%.

 

07:25 - הבורסה בתל אביב תפתח את יומו האחרון של שבוע המסחר על רקע עליות השערים והשיאים החדשים שנרשמו אמש בוול סטריט: נאסד"ק עלה ב-0.8% וקבע שיא חדש; מדד S&P 500 חצה לראשונה את רף 3,000 הנקודות במהלך המסחר, אך נסוג מעט וננעלה בעלייה של 0.5% ברמה של 2,993 נקודות, מעט פחות מהשיא של 3 ביולי - 2,995 נקודות. דאו ג'ונס עלה ב-0.3%.

 

המגמה החיובית בשוקי המניות האמריקאים התנהלה בצל פרסום הפרוטוקולים של ישיבת הפדרל ריזרב שנערכה ב-18-19 ביוניף ואשר הוחלט בה להותיר את הריבית ללא שינוי. לפי הפרסום, בכירים רבים בבנק המרכזי האמריקאי אמרו שיהיו מוכנים לתמוך בהפחתת ריבית אם האי-ודאות והסיכונים ימשיכו להכביד על כלכלת ארה"ב – תיאור הזהה לזה שמסר יו"ר הפד, ג'רום פאוול, בעדותו בקונגרס. בכירים בודדים אמרו כי הפחתת ריבית עלולה לחמם יתר על המידה את שוק העבודה, ולהוציא את השוק הפיננסי מאיזון.

 

אתמול, הבורסה חתמה את יום המסחר בעליות שערים של 0.3% במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125. חברת הביטוח מגדל בלטה לחיוב עם עלייה של 3% אחרי שדיווחה על יציאה לתוכנית התייעלות - כ-450 מעובדי החברה יפוטרו. גם חברת סומטובלטה בצד הירוק עם זינוק של 14% על רקע תיקון ההסכם למכירת פעילותה. עוד בלטו לחיוב: סלקום ופרטנר שעלו ב-7% ו-4% בהתאמה. בצד השלילי בלטו מניות הבנקים וטבע שירדה ב-1.5% אחרי שנסחרה בעליות ברוב שעות המסחר.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x