$
בורסת ת"א

הפשרה של שופרסל ואנטרופי: תקרת מענק שאין בה צורך

חברת הקמעונאות החליטה להגביל את המענק למנכ"ל ל־16 משכורות שנתיות בשל התנגדות חברת הייעוץ לשדרוג תנאי השכר שלו. אלא שמדובר בתקרה מדומה, שכן המענק שקיבל איציק אברכהן ב־2018 נמוך ב־600 אלף שקל מהתקרה שנקבעה לו כעת

נורית קדוש 20:1608.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

ענקית הקמעונאות שופרסל דיווחה היום (ב') כי לאחר משא ומתן עם הגופים המוסדיים השונים שמחזיקים במניותיה היא תעלה להצבעה בשבוע הבא את השכר של המנכ"ל איציק אברכהן והיו"ר מאוריסיו ביאור בפני בעלי המניות של החברה.

 

במקור האסיפה היתה אמורה להתכנס היום, אך בשל התנגדות אנטרופי לתנאים המוצעים לאברכהן וביאור, שופרסל החליטה לדחות את האסיפה בשבוע, וזאת על מנת למצות את המגעים עם הגופים המוסדיים, על מנת שהתנאים המוצעים לאברכהן וביאור יאושרו בוודאות. כעת האסיפה תתקיים ביום שלישי הקרוב, 16.7.

 

מה דעתך על מניית שופרסל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

במקור שופרסל ביקשה להעלות את שכרו החודשי של אברכהן, שמכהן כמנכ"ל החברה מאז 2012, מ־138 אלף שקל בחודש ל־151 אלף שקל בחודש , ולהעניק לו אופציות בשווי של 9 מיליון שקל. עדכון השכר נקבע רטרואקטיבית מתחילת 2019. כמו כן, נקבע שאברכהן יהיה זכאי למענק שנתי בכפוף ליעדים ולפי נוסחה מסוימת.

 

לביאור, שמכהן כיו"ר מטעם אלשטיין על אף שהחברה חדלה להיות בעלת השליטה בשופרסל, החברה ביקשה להעניק שכר חודשי של 87 אלף שקל עבור 40% משרה בלבד, ולהעניק לו חבילת אופציות בשווי נמוך יותר של 3 מיליון שקל.

 

מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן צילום: עמית שעל

 

 

מהדיווח העדכני של החברה עולה כי המגעים עם המוסדיים לא שינו בפועל דבר בחבילה הזו. השכר והאופציות של אברכהן וביאור נותרו על כנם, אולם המענק השנתי של אברכהן הוגבל ל־16 משכורות חודשיות, כלומר נקבעה לו תקרה שנתית של 2.4 מיליון שקל.

 

אלא שמדובר בתקרה מדומה בלבד, שכן המענקים שקיבל אברכהן בעבר לא חצו כלל את הסכום הזה. ב־2018, למשל, המענק שקיבל עמד על 1.8 מיליון שקל וגם בתנאים שהציעה החברה, אלו שאנטרופי התנגדה להם, הסימולציה של שכרו העדכני כללה מענק של 1.8 מיליון שקל.

 

בין הגופים המוסדיים הגדולים שמחזיקים במניות שופרסל ניתן למנות את כלל, אלטשולר שחם, הראל ומנורה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x