שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

דיווח שוטף

נעילה יציבה בת"א: מבטח שמיר קפצה ב-9%, או.פי.סי מחקה 11%

מדד ת"א 35 טיפס ב-0.1%, ת"א 125 שמר על רמת הפתיחה; מבטח שמיר תשתתף ברכישת תחנת הכוח אלון תבור ב-1.9 מיליארד שקל - או.פי.סי התמודדה גם היא במכרז; אייסקיור זינקה ב-10.2% על רקע קבלת אישור שיאפשר שיפוי ביטוחי בארה"ב לטיפול שלה

כתבי שוק ההון 17:2602.07.19

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:20 - המסחר בתל אביב ננעל ביציבות - מדד ת"א 35 טיפס ב-0.1%, ת"א 125 שמר על רמת הפתיחה. מבטח שמיר זינקה ב-9.6% אחרי שקבוצה שהיא נכללת בה זכתה במכרז לרכישת תחנת הכוח אלון תבור, או.פי.סי - שהפסידה במכרז - נפלה ב-11.3%. אייסקיור מדיקל בלטה עם קפיצה של 10.2% אחרי שקיבלה אישור שיאפשר שיפוי ביטוחי בארה"ב לטיפול שלה.

 

15:40 - קצוות מדדים בבורסה: שטראוס מתחזקת ב-3.2% בפסגת מדד הדגל ת"א 35, מליסרון מאבדת 3% בתחתית המדד. מבטח שמיר מובילה את ת"א 90 עם קפיצה של 7.4%, או.פי.סי אנרגיה נופלת ב-9.6% וסוגרת את המדד.

 

14:10 - או.פי.סי אנרגיה נופלת ב-11% לאחר שלא זכתה במכרז הענק של חברת החשמל לרכישת תחנת הכוח אלון תבור (ראו עדכון קודם), החברה האם קנון מוחקת 5.1%.

 

13:10 - מבטח שמיר קופצת ב-7% אחרי הפרסום על כך שתשתתף ברכישת תחנת הכוח אלון תבור ב-1.9 מיליארד שקל. קבוצת MRC, המורכבת מצ'יינה הארבור הסינית וממבטח שמיר ורפק הישראליות גברה על שש מתמודדות במכרז ענק של חברת החשמל לרכישת התחנה. הצעתה גבוהה בהרבה ממחיר המדף שעמד על כ-800 מיליון שקל, והתחנה אמורה לעבור לחזקתה של הקבוצה עד סוף 2019. מדובר בבשורה מצוינת לצרכני החשמל, שכן הפער בין הצעת הרכש למחיר המדף אמור להתגלגל לכיסם של האזרחים בדמות הורדה אפשרית של תעריף החשמל.

 

תחנת הכוח אלון תבור תחנת הכוח אלון תבור צילום: ערן יופי כהן


    

12:40 - קבוצת פוקס השלימה אתמול את המהלך לרכישת השליטה בפעילות אמריקן איגל בישראל. במסגרת העסקה רכשה קבוצת האופנה שבשליטת הראל ויזל 1% ממניות החברה הבת FWS, שמחזיקה בפעילות הישראלית של אמריקן איגל ומותג ההלבשה התחתונה aerie. חברת FWS הקצתה מניות לאמריקן איגל, ופוקס רכשה אותן מאמריקן איגל כך שכעת מחזיקה פוקס ב-51% מהון המניות של אמריקן איגל ישראל בעוד אמריקן איגל מחזיקה ב-49%.

 

מניית דיסקונט השקעות קופצת ב-5.3% ביום עליות חמישי ברצף.

 

11:00 - אייסקיור מדיקל הודיעה הבוקר שקיבלה אישור בארה"ב שיאפשר לחולים לקבל שיפוי ביטוחי עבור הטיפול שלה להקפאת גידולים ממאירים בשד. החברה, שמייצרת טכנולוגיה להקפאת גידולים באמצעות מחט מיוחדת דיווחה שאושרה הבקשה שהגישה לארגון הגג של רופאים וסטודנטים בארה"ב, לקבלת CPT Code בקטגוריה 3 לפרוצדורה שלה.

 

קוד מסוג זה ניתן עבור טכנולוגיות חדשניות על מנת לאפשר איסוף מידע, ומאפשר הגשת בקשה לשיפוי על ידי חברות הביטוח. "קבלת הקוד צפויה להיות בעלת השפעה חיובית על אימוץ טכנולוגיית ההקפאה", אמר אייל שמיר, מנכ"ל אייסקיור. מניית אייסקיור מזנקת ב-14.9% במחזור גבוה, אחרי שאתמול קפצה ב-8.3% ושלשום הוסיפה לערכה 4.5%.

 

09:45 - המסחר נפתח: המדדים הבכירים ת"א 35 ו-125 שומרים על יציבות. בגזרת המניות, אייסקיור מזנקת ב-10%, נייס עולה ב-1.8% וטבע מתחזקת ב-0.6%. רציו בולטת בצד השלילי עם ירידה של 5.5%.

 

09:40 - טבע, המנסה לחדור לאירופה עם התרופה האתית החדשה שלה לטיפול במיגרנה, אג'ובי, הציגה בסוף השבוע בכנס בנורבגיה ממצאים של המחקר חדש שהצביעו על תוצאות חיוביות. לפי המחקר המכונה פוקוס, בוגרים שטופלו באג'ובי, שהחומר הפעיל בה נקרא פרמאנזומאב (Fremanezumab) רשמו ירידה בסימפטורמים הקשורים למגרנה, הציגו שיפור במצב הדיכאון ועליה בפריון בעבודה.

 

טבע טבע צילום: סיון פרג

 

 

09:25 - בעלי המניות של ביונד טיים אישרו פה אחד את מיזוג פעילות הקנאביס של שיח מחלוצות הקנאביס הרפואי בישראל. שיח סיימה את שנת 2018 עם הכנסות של 18.5 מיליון שקל ורווח נקי של 7.7 מיליון שקל; ואת הרבעון הראשון של 2019 עם הכנסות של 5.9 מיליון שקל המשקפות קצב הכנסות שנתי של 23.6 מיליון שקל.

 

09:00 - אנלייט חתמה על הסכמי כוונות עם בנק הפועלים למימון פרויקטי אנרגית הרוח "רוח בראשית" ו-"יתיר" בהשקעה כוללת של כ-1.3 מיליארד שקל.

 

07:00 - המגמה החיובית שהחלה אמש בוול סטריט צפויה לספק רוח גבית לבורסה בתל אביב שתפתח את יומו השלישי של שבוע המסחר.

 

לדברי כלכלני בנק לאומי, התמונה העולה בישראל מהנתונים הכלכליים לחודשים אפריל-מאי הינה היחלשות הפעילות הכלכלית במשק ביחס לרבעון הראשון של השנה. תמונה זו עולה ממכלול תחומים כגון: שוק העבודה, סחר חוץ, המדד המשולב, הכנסות המדינה ממסים, גירעון תקציבי ועוד.

 

במקביל, להערכתם, ישנה עלייה מסוימת ברמת הסיכונים בענפי משק שונים, תוך ירידה במידת האופטימיות של הסקטור העסקי כפי שמשתקפת בסקר החברות של בנק ישראל. בתנאים אלו, ריבית בנק ישראל צפויה לשמור על יציבות במהלך כל שנת 2019 לפחות. 

מה דעתך על מניית מזרחי טפחות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אתמול, המסחר בתל אביב ננעל במגמה חיובית כאשר המדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125 התחזקו ב-0.4%, מדד הבנקים טיפס ב-0.8% אחרי שרוב היום התנהל בעלייה של כ-1.2%. מזרחי טפחות והבינלאומי עלו ב-2.2%, לאומי הוסיף לערכו 1.1% וריכז את המחזור הגבוה בבורסה. בלטו במסחר: טבע ודלק קידוחים התחזקו ב-3.3%, עמיר שיווק צנחה ב-18.2% אחרי ההודעה על דחיית ההנפקה, דיסקונט השקעות טיפסה ב-1.5%.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: אוראל כהן

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x