$
בורסת ת"א

יום לאחר קפיצה של 16% במניה: פורסייט מדווחת על חוזה מהותי עם אלביט מערכות

אלביט מערכות יבשה תשווק את תוכנת עיבוד התמונה של פורסייט בשווקים הבטחוניים בארץ ובעולם - באמצעות מכירת רשיונות שימוש - ותקבל בלעדיות עבור מינימום הזמנות שנתיות

מיקי גרינפלד 11:3519.06.19

חוזה ראשון וחשוב מאד לפורסייט עם אלביט מערכות: החברה המתחמה בתחום מערכות ראייה ממוחמשות לרכב מודיעה על הסכם מסחרי עם אלביט מערכות יבשה, שבבעלות אלביט מערכות, לשיווק בלעדי של תוכנת עיבוד התמונה שלה (TMQuadSight).  

התוכנה תשווק על ידי אלביט מערכות יבשה לשימוש בשווקים הביטחוניים, בשווקים צבאיים למחצה ובשווקי השיטור והאבטחה (homeland security). התוכנה תוטמע בכלי רכב קרקעיים צבאיים וביטחוניים, לרבות כלי רכב בלתי מאוישים.

 

מניית פורסיייט ירדה ב-22% מתחילת 2019 אך בלטה אתמול עם זינוק של של 15.6% במניה בת"א (ובהמשך הערב של 10.6% של "אחותה") הדואלית בניו יורק - זינוק זה מעלה תהיות ואינו יכול שלא להיבדק על ידי הגורמים הרלבנטיים. הפעם האחרונה שנרשמה קפיצה בשיעור דומה במניה היתה ב-12 ביוני 2018 (אז קפצה פורסייט ב-17.1%).   

 

לפי ההסכם, אלביט תקבל זכות בלעדית לשווק ולמכור את תוכנת עיבוד התמונה של פורסייט בישראל למשך מספר שנים. על מנת לשמור על זכות הבלעדיות בישראל, אלביט התחייבה לסכום מינימלי של הזמנות שנתיות בתקופת הבלעדיות, כולל הזמנה ראשונית בסכום של כ-50 אלף דולר שתשולם לאחר חתימת ההסכם. אלביט תקבל בנוסף זכות בלעדיות גלובלית להפצת תוכנת עיבוד התמונה של פורסייט בעולם לתקופה ראשונית.

 

פורסייט תמכור את הגרסה הנוכחית של תוכנת עיבוד התמונה שלה, באמצעות רישיון שימוש בתוכנה, לאלביט וללקוחותיה, תמורת מספר אלפי דולרים לכל רישיון. פורסייט תספק לאלביט גם שירותי תמיכה ותחזוקה תמורת תשלום נוסף. "כמו כן, פורסייט צופה לקבל תמורה מהותית יותר באמצעות הסכמי פיתוח עתידיים לצורך התאמת גרסת התוכנה הנוכחית שלה לשינויים, כפי שידרשו על ידי אלביט או לקוחותיה, בכל מקרה לגופו", מציינת פורסייט בהודעה לבורסה.

 

ההסכם מגיע לאחר בחינה שערכה אלביט מערכות למערכת הראייה הממוחשבת של פורסייט המבוססת ארבע-מצלמות, אשר נרכשה על ידי אלביט, כפי שדווח על ידי

פורסייט ב-4 במרץ השנה. המערכת נבחנה על פני תקופה של חודשיים בסביבות מבוקרות ובלתי מבוקרות, כולל בדיקות בתנאי נסיעה בשטח.

 

"אנו נרגשים מאוד להודיע על שיתוף הפעולה שלנו עם חברה גלובלית מובילה כמו אלביט, המהווה ציון דרך חשוב עבור פורסייט. הסכם זה נותן משנה תוקף לגישה העסקית בה נקטנו בשנה האחרונה, מכירת מערכות אבטיפוס והצעה לשותפים אסטרטגיים לחוות באופן ישיר את הפתרון הייחודי שלנו ולשלבו בכלי הרכב שלהם" אמר חיים סיבוני, מנכ"ל פורסייט.

 

 

מנכ"ל פורסייט חיים סיבוני מנכ"ל פורסייט חיים סיבוני צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x