$
בורסת ת"א

"בשביל הריענון": בנק לאומי מחליף את משרד רו"ח EY בדלויט

פירמת דלויט תשמש לראשונה כמשרד רואי החשבון המבקר של הבנק, לצד KPMG שימשיכו בתפקיד; בבנק הסבירו שראו לנכון להתחדש ולהתרענן, אך החליטו שהחלפת שני המשרדים בבת אחת תהיה טלטלה גדולה מדי

גולן חזני 15:5706.06.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

פירמת רואי החשבון דלויט תשמש לראשונה כמשרד רואי החשבון המבקר של בנק לאומי, זאת לצד KPMG סומך חייקין. בנק לאומי דיווח על כך בזימון לאסיפה לאישור המינוי. דלויט יחליף את ארנסט אנד יאנג (EY), הפירמה ששימשה שנים רבות בתפקיד.

 

את הביקורת ימשיך להוביל משרד KPMG בראשות גד סומך, שכפי שנחשף אתמול בכלכליסט גם יפחית כ-20% מתנאי שכרו.

         

גד סומך גד סומך

 

       

משרד דלויט ברייטמן אלמגור מטפל גם בבנק מזרחי טפחות ואילו ארנסט אנד יאנג ישאר עם בנק אחד בלבד. הקשר הארוך בין KPMG לבנק לאומי שנמשך עשרות שנים היווה בעבר נושא לביקורת ציבורית ואף גרר פניות לבית המשפט לחשוף את מהות הקשר. הבנק החליט להמשיך עם הפירמה לאחר שהפחיתה במחיר אולם בעיקר בשל מקצועיותה וההיכרות שלה עם המערכת הבנקאית.

 

לאומי ציין בדיווח אתמול (ד') בערב כי ועדת הביקורת של הבנק בחנה את המועמדים בתהליך שנמשך כחצי שנה, ועתה דירקטוריון הבנק החליט להביא את הנושא לאישור סופי של האסיפה הכללית.

 

בנימוקים בנוגע להחלטה להחליף את רואה החשבון המבקר כתבו בבנק כי כיוון ששני משרדי רואי החשבון המבקרים של הבנק מכהנים בתפקיד כבר עשרות שנים, "סברה הוועדה, מתוך הכרה בחשיבות ערך הריענון והחדשנות, שיהיה זה לטובת הבנק לבצע שינוי בזהות המשרדים. עם זאת, סברה הוועדה שהחלפת שני משרדי רו"ח מבקרים בו זמנית תהיה טלטלה משמעותית לבנק, שלא נכונה בעת הזאת לבנק וכן פגיעה בהמשכיות".

 

 

יורם טיץ, השותף המנהל של EY ישראל יורם טיץ, השותף המנהל של EY ישראל צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x