$
שווקי חו"ל

קריסת מניות הטכנולוגיה: כמה הפסידו בזוס וצוקרברג ביום אחד

ממשלת ארה"ב מקדמת חקירות נגד אמזון, אפל, פייסבוק וגוגל והובילה לצניחת המניות; הנפילות החדות מחקו 16 מיליארד דולר מהונם של מייסדי אמזון, פייסבוק וגוגל; מייסד ומנכ"ל אמזון ג'ף בזוס נשאר האיש העשיר בעולם

שירות כלכליסט 11:5004.06.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

ההון של מייסדי גוגל, פייסבוק ואמזון נחתך אתמול (ב') ביותר מ-16 מיליארד דולר (בסך הכל), על רקע מהלכי חקירה חדשים שמקדמת ממשלת ארה"ב נגד ענקיות הטכנולוגיה אמזון, אפל, פייסבוק וגוגל. משרד המשפטים האמריקאי ונציבות הסחר הפדרלית (FTC) צפויים להוביל את החקירות במטרה לאתר מקרים שבהן מחזיקות הארבע בכוח לא סביר בתחומי הפעילות הרלוונטיים שלהן.


המפסיד הגדול ביותר הוא ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון שמחק אתמול 6.5 מיליארד דולר מהונו - אך נשאר האיש העשיר בעולם. לפי פורבס, בזוס מחזיק בהון נקי של 139.8 מיליארד דולר.

          

ג'ף בזוס, מנכ"ל ומייסד אמזון ג'ף בזוס, מנכ"ל ומייסד אמזון צילום: איי אף פי      
הונו של מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג הצטמק ב-4.8 מיליארד דולר ונאמד כעת ב-61.2 מיליארד דולר.

מייסדי גוגל לארי פייג' וסרגיי ברין איבדו 2.7 מיליארד דולר ו-2.6 מיליארד דולר בהתאמה. הונו הנקי של פייג' עומד כעת על 48.4 מיליארד דולר ואילו זה של פייג' עומד על 48.4 מיליארד דולר, כך על פי מדד המיליארדרים של פורבס.

      

מימין: סרגיי ברין ולארי פייג', מייסדי גוגל מימין: סרגיי ברין ולארי פייג', מייסדי גוגל צילום: אי פי אייאתמול דיווחו ערוצי החדשות בעולם שמשרד המשפטים ינהל את החקירות בנוגע לגוגל ולאפל, בעוד ל-FTC תהיה הסמכות לחקור את פייסבוק ואמזון. הסוכנויות טרם פתחו בחקירות רשמיות, אך ההסלמה האחרונה מראה שהממשלה שוקלת ברצינות לנקוט בפעולה בנוגע לענקיות הטכנולוגיה.

במקביל, הודיע בית הנבחרים על חקירה נפרדת משלו בנוגע לחברות הטכנולוגיה הגדולות, ואותת בכך שמחוקקים משתי המפלגות הגדולות בארה"ב מוכנים להתעמת עם החברות האלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x