מנועי הכסף
גג עמוד מנועי הכסף

מנועי הכסף

מהדולר ועד הגירעון: איך הבחירות החוזרות ישפיעו על הכיס שלנו?

קיווינו שבדקה ה-90 יימנעו מאיתנו עוד בחירות. קיווינו והתבדינו. אז עכשיו נותר לאמוד את הנזקים הכלכליים. פרק 58 של פודקאסט מנועי הכסף עושה סדר בטלטלה השלטונית

שי סלינס 15:5230.05.19

אף אחד לא ציפה לזה. למרות שרוב הסימנים היו גלויים - המחשבה היתה שבדקה ה-90 מישהו יעשה קסם, יירד מהעץ עליו הוא טיפס ויודיע כי למען המדינה הוא התגמש בדרישות הקואליציוניות שלו. אולם, מחשבות לחוד ומציאות לחוד, ועם כשלון המאמצים להרכבת הממשלה פוזרה הכנסת ה-21, חודש בלבד לאחר השבעתה.

 

 

 

 

בחירות חדשות ייערכו ב-17 בספטמבר, חצי שנה בלבד אחרי הבחירות הקודמות ושבועיים לפני ערב ראש השנה. בהצעת החוק לפיזור הכנסת בקריאה שנייה ושלישית תמכו 74 חברי כנסת, ו-45 התנגדו.

 

כעת נותר לנו להעריך את הנזק. בפרק ה-58 של פודקאסט מנועי הכסף בחנו את ההשפעה של בחירות חוזרות על השווקים המקומיים - שוקי המניות והמטבעות. ניסינו להעריך האם אנחנו לקראת תקופה לא קצרה של חוסר יציבות פוליטית ובחנו את הדרכים העומדות בפני המדינה על מנת להתמודד עם הגירעון התופח.

 

 

פודקאסט שבועי על הנושאים החמים בעולם הכלכלה
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

במקביל, בחנו את התופעה העולמית המדאיגה של ירידות בתשואות האג"ח הממשלתיות וגם, כמו בכל שבוע, המשכנו בפינת "הדבר המוטרף שקרה השבוע וככל הנראה פספסתם". האזנה נעימה.

 

 

בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן צילום: איי אף פי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x