שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

שמעון קלמן בדרך חזרה למגדל - הפעם לתפקיד המנכ"ל

לאחר שחנן פרידמן, מספר 2 בבנק לאומי, דחה את ההצעה להתמנות לתפקיד - היו"ר ניר גלעד ובעל השליטה שלמה אליהו קרובים לסגור עם קלמן, בעבר בכיר במגדל; קלמן כיהן עד לאחרונה כעוזרו של מנכ"ל כלל ביטוח הקודם איזי כהן

רחלי בינדמן 18:1328.05.19

דירקטוריון מגדלבדרך לאשר את מינויו של שמעון קלמן לתפקיד מנכ"ל החברה - כך נודע "לכלכליסט". קלמן הוא מבכירי ענף הביטוח ומהמוערכים שבהם, כך שעל פניו מדובר במינוי מוצלח לחברת הביטוח שבשליטת שלמה אליהו. קלמן יחליף את דורון ספיר שהתפטר בתחילת החודש.  

קלמן היה בעבר בכיר במגדל, עוד כשנשלטה על ידי ענקית הביטוח ג'נרלי. בהמשך "נחטף" על ידי אייל לפידות והפך להיות יד ימינו בהפניקס - משם עבר לכלל, לתפקיד העוזר האישי של המנכ"ל הקודם איזי כהן  - שכיהן בעצמו בעבר כמנכ"ל מגדל. מינויו של יורם נוה למנכ"ל כלל ביטוח במקומו של כהן פילס את דרכו של קלמן החוצה מהחברה.

 

קלמן הוא איש כספים ואקטואריה מוערך והיה בתפקידו הקודם בהפניקס גם אחראי על כל ניהול המטה, הוא מכיר את ענף הביטוח מלפני ומלפנים ומוערך מאד גם על ידי הקולגות. קלמן מעולם לא חיפש את אור הזרקורים ואם ההליך יושלם בהצלחה תהיה זו הפעם הראשונה שיעבור לקדמת הבמה, לאחר שבמשך שנים היה האיש 'מאחורי הקלעים' בענף.

 

המועמד הראשון והמועדף על אליהו וגלעד היה חנן פרידמן מספר 2 בלאומי וראש חטיבת האסטרטגיה והחדשנות, שמסומן כמנכ"ל לאומי הבא. פרידמן סירב לתפקיד והעדיף להמתין עד שרקפת רוסק עמינח תסיים את תפקידה.  

שמעון קלמן שמעון קלמן צילום: עמית שעל

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x