שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ירידה בהכנסות, שיפור בשורת הרווח; אלקטרה צריכה מסכמת רבעון

יבואנית מוצרי החשמל הגדולה בארץ דיווחה על הכנסות של 616 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה; המתחרה תדיראן רשמה במהלך אותה תקופה קפיצה של 16.8% במכירות

אורנה יפת 14:5726.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אלקטרה מוצרי צריכה ממשיכה לדשדש, ומציגה ירידה בהכנסות לצד עלייה ברווח הנקי - בעיקר כתוצאה ממהלכי התייעלות.


יבואנית מוצרי החשמל הנחשבת לגדולה בתחומה בישראל, פירסמה היום (א') את התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של 2019, והציגה ירידה של 4.5% בהכנסות שהסתכמו ב-616 מיליון שקל.

הירידה בהכנסות החברה נבעה הן מירידה בהכנסות רשתות החשמל שמפעילה החברה - מחסני חשמל ושקם אלקטריק - שרשמו היחלשות של כ-12% במכירות ל-275 מיליון שקל, והן מירידה במגזר מוצרי צריכה חשמליים, שכולל יבוא ושיווק של מוצרי חשמל לבנים ושל מזגנים, ואשר הכנסותיו ברבעון קטנו ב-1.6% ל-249 מיליון שקל.

              

צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה צילום: יחצ


          

ההיחלשות במכירות אלקטרה התרחשה בניגוד לעלייה של 16.8% בהכנסות שעליהן דיווחה המתחרה הגדולה שלה תדיראן. על אף שאמ"צ דיווחה כי הירידה במכירות מוצרי החשמל קשורה לעיתוי חג הפסח, וקוזזה עם עלייה במכירות המזגנים, התוצאות שהיא הציגה חלשות ביחס לתדיראן.

הרווח התפעולי של מוצרי הצריכה החשמליים רשם ירידה של 12.7% ברבעון ל-10.2 מיליון שקל, הרווח התפעולי של רשתות החשמל של הקבוצה ירד ב-25.5% ל-9.7 מיליון שקל.  המכירות למ"ר בחנויות הזהות של מחסני חשמל ושקם אלקטריק צנחו ב-11.5% ועמדו על 2,796 שקל למ"ר בממוצע.

הירידה במכירות מגזר מוצרי הצריכה החשמליים השפיעה לרעה על הרווח הגולמי של הקבוצה, שירד ברבעון הראשון ב-8% ל-160.2 מיליון שקל, ושיעורו מהמכירות עמד על 26% לעומת 27% ברבעון מקביל. תהליך הארגון מחדש שעוברת החברה בניהול המנכ"ל החדש צביקה שווימר, ואשר כולל בין היתר פרידה מלא מעט בכירים בקבוצה, בא לידי ביטוי בין היתר גם בקיצוץ ההוצאות על פרסום ושכר עבודה.

הוצאות המכירה והשיווק ברבעון הסתכמו ב-116 מיליון שקל לעומת הוצאות של 128 מיליון שקל בתקופה מקבילה. הירידה בהוצאות מכירה ושיווק תרמה לרוווח התפעולי שעלה ב-6.8% והסתכם ברבעון ב-36.8 מיליון שקל. בסיכום הרבעון רשמה יבואנית מוצרי החשמל רווח נקי של 16 מיליון שקל לעומת רווח של 11.7 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

אלקטרה צריכה פירסמה בדוחות את התוצאות הרבעוניות של גולן טלקום בשליטתה. חברת הסלולר סיכמה את הרבעון הראשון של השנה עם קיפאון בשורת ההכנסות לצד שיפור בשורת הרווח - ההכנסה ללקוח עלתה במעט בהשוואה לרבעון האחרון, אך שיעור נטישת המנויים התרחב משמעותית.

המנכ"ל שווימר מסר עם פרסום התוצאות: "אנו פותחים את שנת 2019 עם שיפור משמעותי בתוצאות לעומת הרבעון קודם. השיפור הושג בהמשך לפעולות בהן נקטה הנהלת החברה, פעולות שכללו בין היתר שינויים במבנה הארגוני ושיפור תהליכי עבודה.

"ברבעון זה אנו רואים פירות ראשונים בלבד לפעולות אלו, ואנו פועלים במרץ כדי להמשיך את מגמת השיפור גם בהמשך השנה, בעיקר במגזר מוצרי הצריכה החשמליים. במגזר התקשורת הסלולרית, ממשיכה גולן טלקום לשמור על מעמדה בשוק התחרותי, וזאת תוך צמיחה בתזרים המזומנים וברווחיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x