שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

אחרי החלטת הריבית: היורו שומר על יציבות ב-3.99 שקלים

בנק ישראל הותיר את הריבית כצפוי ללא שינוי ברמת 0.25%; פסגות: "הסיכוי להעלאת ריבית שואף לאפס"; לאומי שוקי הון: "ההסתברות להעלאת ריבית בהחלטה הקרובה או של חודש יולי נראית לנו גבוהה"; גם הדולר נסחר ללא תנועה, ב-3.57 שקלים

מיקי גרינפלד 16:2420.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הדולר והיורו שומרים על יציבות לאחר החלטת הריבית של בנק ישראל - שהותיר את הריבית במשק על שיעור של 0.25% בהתאם לתחזיות המוקדמות. הדולר והיורו נסחרים ברמות של ב-3.57 שקלים לדולר ו-3.99 שקלים ליורו - בהתאם לשערים היציגים שנקבעו מוקדם יותר היום.   

 

"לפני שבועיים כתבנו ש'הצמיחה המהירה, יחד עם חזרת האינפלציה לרמה של 1.5% (בהינתן שמדד אפריל יעמוד על 0.5%) והמסרים החיוביים שמגיעים מהפד ומהשווקים הופכים את החלטת הריבית הקרובה, לכזו שתלויה רק במשקל שבנק ישראל נותן לשער החליפין'. בשבועיים האלו מדד אפריל הפתיע לשלילה כאשר עלה רק ב-0.3%, נתוני הצמיחה נראו פחות טוב מהצפוי, טראמפ החזיר את הרעשים לשווקים הפיננסיים. במילים אחרות, הסיכוי להעלאת ריבית שואף לאפס", אומר אורי גרינפלד, הכלכלן הראשי של פסגות.

 

גיל מיכאל בפמן ודודי רזניק, הכלכלן הראשי ואסטרטג הריביות (בהתאמה) בלאומי שוקי הון, טוענים שהעלאת ריבית כן על הפרק בקרוב. "המדד הנמוך יחסית שנרשם באפריל (0.3%) בשילוב העלייה בציפייה להורדת ריבית בארה"ב (הסתברות כמעט מלאה על פי תמחור השוק) לקראת סוף השנה ובשילוב המשך התחזקות השקל מול סל המטבעות לשיא נומינלי חדש, עשויים להביא את בנק ישראל לדחייה בהעלאת הריבית בהחלטה הקרובה. עדיין ההסתברות להעלאת ריבית באחת מההחלטות הקרובות – מאי או יולי – נראית לנו כגבוהה. השוק עדיין צופה, במהלך בשנה הקרובה, העלאת ריבית אחת בחודשים ספטמבר – אוקטובר השנה, על ידי בנק ישראל", אומרים בפמן ורזניק.

 

 

הנגיד אמיר ירון הנגיד אמיר ירון צילום מסך: לע"מ

בטל שלח
    לכל התגובות
    x